Wstrzymane 500+ dla tych osób! Jeśli jesteś kobietą i Twój mąż…

Ujawnił się absurd dotyczący świadczenia 500+. Te osoby mają problem z uzyskaniem świadczenia. O kim dokładnie mowa?

Ujawnił się absurd urzędniczy dotyczący świadczenia 500+ . Żony kierowców TIR-ów skarżą się, że nie mogą uzyskać pieniędzy. Urzędnicy mają rzekomo zwlekać z wydawaniem decyzji, ze względu na to, że większość kierowców pracuje zazwyczaj za granicą. Wówczas w obowiązku urzędu leży sprawdzenie czy nie otrzymują świadczeń na dzieci z zagranicznych źródeł.

W rozmowie z Wirtualną Polską pani Sonia Kotowska przyznała, że jej mąż jeździ ciężarówką po całej Unii Europejskiej. Według pani Sonii urząd uznał, że mężczyzna pracuje za granicą i decyzja o przyznaniu podatku wymaga konsultacji z zagranicznymi urzędami pomocy socjalnej.

Pani Sonia od sierpnia 2019 roku, kiedy złożyła wniosek, nie otrzymała decyzji o przyznaniu świadczenia na pierwsze dziecko. Jej sprawa trafiła do Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach a następnie sprawa ucichła.

 

ZOBACZ TAKŻE: W Chinach rozpoczęła się KOLEJNE EPIDEMIA! 4500 zarażonych…

 

Podczas gdy urząd ma wątpliwości czy oboje rodzice przebywają w Polsce, urząd wszczyna procedurę tzw. unijnej koordynacji. W tym wypadku zamierza sprawdzić, czy kierowca nie otrzymuje świadczenia na dziecko z innego kraju. Zgodnie z przepisami rodzic może otrzymywać dodatek tylko z jednego źródła.

źródło: wp wiadomości
fot. pixabay


Komentarze