Zapłacą Ci za szczepienie przeciw COVID-19?! Niedzielski rozwiał wątpliwości…

Od jakiegoś czasu cała Polska zmaga się z epidemią koronawirusa. Przez wiele miesięcy w Polsce odnotowywano rekordową liczbą zakażeń i nic nie wskazywało na to, aby liczba zakażeń miała spadać. Od niedawna mówi się także o szczepionkach na COVID-19. Jak się okazuje już niedługo w Polsce czekają nas szczepienia. Czy będzie można prywatnie się zaszczepić? Minister rozwiał wszelkie wątpliwości. 

Coraz częściej w Polsce mówi się na temat szczepionek na koronawirusa. Jak się okazuje pierwsze szczepienia odbędą się już niedługo. Ostatnio w jednym z wywiadów Minister Zdrowia – Adam Niedzielski wypowiedział się na ten temat. Jego słowa mogą wielu zaskoczyć. Tego chyba się nie spodziewaliśmy!

Prawdopodobnie pierwsze szczepienia personelu medycznego odbędą się w Polsce 27 lub 28 grudnia

-powiedział Minister Zdrowia.

Również wszelkie szczegóły są już ustalone. Pozostaje pytanie, czy Polacy będą mogli szczepić się prywatnie. Minister Zdrowia – Adam Niedzielski zdradził, że za szczepienia będzie odpowiadać tylko i wyłącznie publiczna służba zdrowia. Tak, więc nie będzie można zaszczepić się prywatnie i bez kolejki. Skąd taka decyzja?

Ma to zapobiec zjawiskom fałszowania czy handlowania szczepionkami. Reżim bezpieczeństwa jest tu kluczowy

-podkreślał Minister Zdrowia.

Przypomnijmy, że nie tak dawno rząd zapewniał, że szczepienia na koronawirusa nie będą obowiązkowe.

Co sądzicie na ten temat? Myślicie, że Polacy powinni się zaszczepić?

 Komentarze