Zbudują w Polsce MUZEUM Disco Polo za 11 mln złotych! Koszt POKRYJE…

W Polsce ma powstać muzeum disco polo! Obiekt ma się znajdować w Michałowie (województwo podlaskie). Cena – 11 milionów złotych.


W Michałowie (woj. podlaskie) powstaje Centrum Disco Polo. Inwestycja przewiduje budowę hali widowiskowej, a ponadto muzeum poświęconego disco polo. Budowa kompleksu ma potrwać sześć lat. Inwestycja będzie finansowana z różnych źródeł. Jakich? O tym dalej.

O Michałowie mówiło się w całej Polsce kilka miesięcy temu. Wtedy pojawiła się informacjach, że w miejscowości powstanie klasa o profilu estradowym. Zajęcia byłyby poświęcone zwłaszcza muzyce disco polo. Pierwsze zajęcia mają się odbyć już we wrześniu.

Centrum Disco Polo budowane będzie  w latach 2024-26. Kompleks jest jedną ze strategicznych inwestycji dla rozwoju województwa Podlaskiego. Koszt budowy ma wynieść w sumie jedenaście milionów złotych. To informacje przekazane przez władze miasta.

15 proc. kosztów inwestycji pokryje samorząd. Pozostała część – 85 proc. zostanie sfinansowana ze środków unijnych. To ponad 9,3 mln złotych.

– Disco polo jest obecne w Polsce i na świecie od prawie 30 lat i na tyle zadomowiło się̨ w polskiej kulturze, że obecnie nie da się zamknąć́ oczu i udawać, że tego nie ma. My to widzimy i rozumiemy. Od nowego roku szkolnego rusza w Michałowie szkoła o profilu estradowym disco polo. Centrum to kolejny krok – mówił Marek Nazarko, burmistrz Michałowa.

-Nasz projekt zakłada stworzenie nowoczesnego kompleksu budynków o zastosowaniu: rekreacyjnym, edukacyjnym, kulturalnym i ekspozycyjnym, który przyczyni się do wzrostu atrakcyjności regionu oraz wpłynie na rozwój społeczny – dodał Nazarko.Komentarze