Zima uderzy niespodziewanie! IMGW wydało ostrzeżenia.

Według informacji podanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) pogoda ulegnie nagłemu pogorszeniu. Nagły atak zimy może okazać się bardzo niebezpieczny.

Pogoda ulegnie nagłej zmianie, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał żółty alert dla mieszkańców południa Polski. Synoptycy ostrzegają, że w najbliższych godzinach może być bardzo niebezpiecznie. IMGW prosi mieszkańców południa o zachowanie szczególnej ostrożności. Nagły atak zimy spowoduje spore utrudnienia.

 

IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla czterech powiatów województwa podkarpackiego. Wszystko za sprawą intensywnych opadów śniegu, które przetoczyły się nagle przez południe Polski. Sytuacja w ciągu najbliższych kilku godzin może być bardzo niebezpieczna, specjaliści proszą mieszkańców zagrożonych terenów o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Jak donoszą synoptycy, intensywne opady śniegu mogą spowodować powiększenie się pokrywy śnieżnej o 7 do 12 centymetrów. Wydane ostrzeżenie ma obowiązywać do godziny 22. Przypominamy, że zgodnie z wyjaśnieniem na stronie Instytutu, alert 1. stopnia oznacza: „warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”.

 

ZOBACZ TAKŻE: TEN przedmiot uważano niegdyś za staroć, teraz możesz go sprzedać nawet za TYSIĄC złotych!

 

Temperatura niemal w całym kraju spadnie poniżej 0 stopni, możliwe są przelotne opady śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany. Jednak na południu możemy spodziewać się silniejszych opadów śniegu. IMGW wydało ostrzeżenie 1. stopnia dla województw śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Uważać należy przede wszystkim na silne opady śniegu i oblodzenie na drogach.

fot. pixabay


Komentarze