TEN przedmiot uważano niegdyś za staroć, teraz możesz go sprzedać nawet za TYSIĄC złotych!

staroć

W wielu domach w Polsce możemy je jeszcze znaleźć. Do tej pory uważane były za bezużyteczny staroć. Dziś można zyskać na nich ponad tysiąc złotych!

Mowa o meblach z PRL, które obecnie cieszą się dużą popularnością. Niegdyś uważano je za staroć, dziś są prawdziwym skarbem. Wróciła moda na tzw. styl „retro” i posiadanie mebli z PRL w swoim mieszkaniu to obecnie absolutny obowiązek. Aktualny trend winduje ceny mebli z PRL-u. Niektóre naprawdę są warte spore pieniądze!

 

Zapewne w wielu polskich domach nadal zalegają stare rzeczy, kurzą się na strychu albo piwnicy. Warto wiedzieć, że niektóre mogą być warte znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Należą do nich meble z PRL. Za niektóre okazy amatorzy starego wzornictwa są w stanie zapłacić krocie. Dowodem na to są aukcje na stronach takich jak Allegro czy OLX. Tam właśnie niektóre egzemplarze są wyceniane na naprawdę okrągłą sumkę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jedna z imprez masowych w Polsce zamknięta przez koronawirus. To pierwszy taki przypadek.

 

Skąd wziął się ten trend?

Z pewnością spore znaczenie ma sentyment związany z dawnymi czasami. Ale nie warto zapominać, że polskie wzornictwo to klasa sama w sobie, a projekty polskich projektantów cieszą się dużym uznaniem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Meble z PRL są charakterystyczne i niepowtarzalne. A na dodatek bardzo wytrzymałe i wykonane z porządnych materiałów. Dla osób, które  pragną posiadać meble, które posłużą im na lata, jest to nie lada gratka.

 

Jeśli więc posiadacie drewniane meble, stare komody, kredensy, lustra, krzesła, których chcecie się pozbyć, pod żadnym pozorem ich nie wyrzucajcie! Może się okazać, że są warte znacznie więcej, niż myślicie 🙂

 

 

Fot. pixabayKomentarze