Zmiany w TVP: „chyba inaczej powinno to zostać przeprowadzone!”

Wczoraj tj. 20 grudnia 2023 r. Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz odwołał prezesów zarządów mediów publicznych.

Jak podano w komunikacie resortu:

 

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek.

 

W praktyce jednak w Telewizji Polskiej zapanował chaos!

 

https://twitter.com/Bernard_pl/status/1737599130648646013

 

TVP INFO zablokowane, nie działa

Wyłączono strony TVP INFO (obecnie strona jest przekierowana na tvp.pl), a także wyłączono sygnał nadawczy lub tak na przykład zamiast programów informacyjnych emitowano seriale.

W sieci pojawiły się szokujące nagrania z przepychanek w siedzibie Telewizji Polskiej. Poseł Suwerennej Polski Sebastian Łukaszewicz napisał:

 

Wynajęte osiłki Sienkiewicza próbują przejąć gabinet prezesa Matyszkowicza. Jesteśmy na Woronicza razem z posłami:

 

https://twitter.com/S_Lukaszewicz/status/1737425022287745451

 

Agrobiznes specjalne wydanie „Wiadomości”

Gdy Telewizja Polska na chwilę odzyskała sygnał i prowadzący chciał poprowadzić specjalne wydanie wiadomości – sygnał został przerwany.

 

Oto początki rządów „demokratów”
Piszą nową historię telewizji zaczynając od wyłączania wtyczki i bezprawną siłową cenzurą próbując narzucić własne porządki…

– napisał poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk.

 

 

Teleexpress – zniknął z anteny

Marta Piasecka – jedna z prowadzących Teleexpress – relacjonowała, że jest w studio, przygotowana do pracy, ale nie może poprowadzić programu. Poinformowała też, że pracownikom zostały odebrane karty umożliwiające wejście do siedziby Telewizji Polskiej

 

Donald Tusk premierem. „Jestem przerażona”, „Niemiecka komuna wróciła!!!!”

 

To co działo się w TVP było relacjonowane przez inne media i a efekcie pod siedzibą Telewizji Polskiej pojawili się obrońcy stacji, a także… policja.

 

 

 

Zmiany w TVP „chyba trochę inaczej powinno to zostać przeprowadzone”

Maciej Dowbor zapytał swoich obserwatorów:

 

Jaki to właściwie gatunek?!🤦‍♂️🤦‍♂️😂 Komedia czy dramat?!😬 A może po prostu tragikomedia?! 🤦‍♂️🫣

 

A wiele osób wskazało na niewłaściwość tego typu działań:

 

Dla mnie dramat. Bo chyba trochę inaczej powinno to zostać przeprowadzone. Bez robienia cyrku właśnie.

 

Ci co krzyczeli o praworządności teraz z łamania prawa się cieszą

 

Dlaczego uzurpowaliscie sobie prawo do nazywania się „niezależnymi”? Jaka będzie teraz Telewizja Polska? Będzie platformerska,a nie żadna niezależna. Nazywajcie rzeczy po imieniu,a nie manipulujecie ludźmi.

 

syf się dzieje na świecie a nasz rząd przeprowadza tak słabą akcję i zajmuje się sprawami w moim odczuciu drugorzędnymi… Wielkie rozczarowanie.

 

Gdy nowy rząd zapowiadał zmiany w mediach publicznych, można było się spodziewać zmiany kierownictwa i stopniowej wymiany pracowników radia czy telewizji. To co stało się wczoraj, bynajmniej nie przypomina reformy, a raczej zamach.

Przypomnijmy, że w samej Telewizji Polskiej jest zatrudnionych blisko 3 tysiące osób i z pewnością trudno będzie z dnia na dzień usunąć wszystkich pracowników telewizji. Tak więc obecne działanie nowego Rządu może wyrządzić znaczne szkody.

Grzegorz Braun doczekał się piosenki na swój temat. VIDEO hitem sieci!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maciej Dowbor (@maciej_dowbor)

Komentarze