Znalazła zdjęcie swojego umierającego ojca na paczce papierosów

Na paczkach papierosów pisemną informację o szkodliwym wpływie nikotyny zastąpiono zdjęciami zniszczonych płuc lub osób cierpiących na raka. Jedna z mieszkanek Wielkiej Brytanii na paczce papierosów rozpoznała twarz swojego zmarłego ojca.

 

42-letnia mieszkanka Wielkiej Brytanii twierdzi, że mężczyzna, którego zdjęcie widnieje na paczce papierosów to David Ross – jej ojciec, który zmarł w 2015 roku w wieku 66 lat. Kobieta nie ma wątpliwości, co do rozpoznania swojego taty i zaznaczyła, że nikt z rodziny nie wyraził zgody na użycie wizerunku zmarłego. 

 

David Ross zmarł na skutek problemów ze szpikiem kostnym, cierpiał na sepsę i chłoniaka. Według zeznań córki, jej ojciec spędził blisko 10 miesięcy w szpitalu, i jak twierdzi Jodi  właśnie wtedy musiało powstać zdjęcie, które wykorzystano, jako ostrzeżenie na paczkach papierosów.

 

Rodzina zmarłego Rossa zgłosiła sprawę, Komisja Europejska twierdzi, że na zdjęciu jest zupełnie ktoś inny, a urzędnicy zapewniają, że wszystkie osoby, które znajdują się na zdjęciach wyraziły na to zgodę.

 

Źródło: ladbible.com

fot.: twitter

kgKomentarze