Znany polityk OSTRO o ambasadorze Izraela! „Niech go diabli…”

Znany polityk OSTRO o ambasadorze Izraela! „Niech go diabli…”

Nowy ambasador Izraela w Polsce Aleksander Ben Zvi nie przypadł do gustu posłowi-elektowi Grzegorzowi Braunowi. Polityk mówi wprost: „kupiłbym mu bilet w jedną stronę”. O co dokładnie poszło?

Aleksander Ben Zvi piastuje funkcję ambasadora Izraela w Polsce od niedawna. W rozmowie z Radiu Zet izraelski polityk zabrał głos w sprawie zwrotu majątku pożydowskiego.

W niektórych krajach Wyszehradu, na Węgrzech, w Czechach, Słowacji, przyjęto jakieś rozwiązania; rząd i gmina żydowska doszły tam do porozumienia. Myślę, że w końcu także i w Polsce musi się znaleźć jakieś porozumienie.

Grzegorz Braun z oburzeniem zareagował na wypowiedź Aleksandra Bena Zviego. Poseł z Konfederacji na portalu „nczas.com” ostro sformułował, że ten:

 

Nowy ambasador jest godnym następcą pani Azari. Bezczelne roszczenia żydowskie są artykułowane w okropny sposób. Szabasowe kolacje u Johnnego Danielsa, który nawoływał, aby władza usunęła mnie z życia publicznego. Ambasador Izraela nie rozumie, jakie jest miejsce w szeregu gości. […] Zakupienie biletu i podróż w jedną stronę do Izraela byłoby dobrym rozwiązaniem. Niech wraca do miejsca, z którego go diabli wzięli”.

ZOBACZ TEŻ: ZMIANY W KONTROLACH drogowych! Policjanci będą teraz mogli…

Można powiedzieć, że jest to nieustający konflikt na linii Konfederacja – Ambasada Izraela w Polsce. Gdy Ben Zvi komentował wyniki wyborów do polskiego parlamentu komentował tak się odniósł do wyniku Konfederacji w rozmowie w programie „Gość Radia ZET”:

Nie każdy członek Konfederacji, ale są tacy, którzy są teraz posłami na Sejm i mieli wypowiedzi otwarcie antysemickie, o Żydach, o ich wpływach na całym świecie itd. Oni mają jakiś problem z Żydami.

Jak widać, jeszcze nie rozpoczęła się kolejna kadencja Sejmu, a w polityce jest bardzo gorąco.

ZOBACZ TEŻ: 28-lat i już minister?! Zobacz o kogo chodzi!Komentarze