Zobacz, co się dzieje z ciałem po zarażeniu koronawirusem!

Zobacz, co się dzieje z ciałem po zarażeniu koronawirusem! Tak wyglądają pierwsze objawy śmiertelnej choroby.

 

 

 

Zobacz, co się dzieje z ciałem po zarażeniu koronawirusem!

Koronawirus wywołuje choroby układu oddechowego, więc płuca są zwykle atakowane jako pierwsze. Pierwsze występujące objawy po zarażeniu to gorączka oraz kaszel. 

 

 

 

Pojawiają się one już po 2 dniach lub 14 dni po ekspozycji na wirusa. Ale objawy mogą również wystąpić w innych częściach ciała, szczególnie, gdy ktoś zmaga się z obniżoną odpornością lub ciężką chorobą. 

 

 

 

Koronawirus z Chin objawia się podobnie co zapalenie płuc. Może on prowadzić do niewydolności oddechowej. Wywołuje on następujące objawy u chorego: gorączka, kaszel, ucisk w klatce piersiowej i duszności.

 

 

 

U niektórych zarażonych zaobserwowano również problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności lub biegunka. Koronawirus może atakowac także serce i naczynia krwionośnie.

 

Dane dotyczące ponad 17 000 zgłoszonych przypadków w Chinach wykazały, że prawie 81 procent przypadków zarażeń było łagodnych. Reszta była poważna lub krytyczna.

 

 

 

 

Nowy typ koronawirusa, którym ludzie zaczęli zarażać się pod koniec zeszłego roku opanował już 38 państw! Wiele wskazuje na to, że patogen pochodzi od dzikich zwierząt sprzedawanych na chińskich targach.

 

 

 

 

Kilka dni temu odnotowano przypadki koronawirusa w Afganistanie, Bahrajnie, Kuwejcie i Iraku. Europejczycy przerażeni sa sytuacją we Włoszech. Lekarze potwierdzili już siódmą śmierć w wyniku infekcji.

 

 

 

 

„Okno możliwości jest coraz węższe, więc musimy działać szybko, zanim całkowicie się zamknie” – mówił 21 lutego Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO.

 

 

Komentarze