8 najlepszych momentów na PICIE WODY! Szczególnie jeden z nich zaskakuje!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, że istotne są momenty w jakich i których najkorzystniej jest spożywać wodę? Poznaj 8 najlepszych momentów dla twojego organizmu na picie wody!

Picie co najmniej 2 litrów wody dziennie daje nam więcej energii, chroni nasze stawy, oczyszcza naskórek i promuje zdrową masę ciała.

Prozdrowotne właściwości picia wody na czczo znane sa od bardzo dawna i szczególnie słynny rytuał ten jest w Japoni. Picie wody tuż po przebudzeniu pomaga zachować korzystne samopoczucie i nawodnienie. Ponadto woda wspiera nerki oraz wątrobę, a tym samym pomaga usunąć toksyny zgromadzone w ciele po nocnej regeneracji. W jakich jeszcze innych sytuacjach warto pić wodę?

 

Oto 8 najlepszych momentów na picie wody:

 

1.Po wejściu po schodach

2.Po treningu

3.Pół godziny przed posiłkiem

4.Przed kąpielą

5.Przed pójściem spać

6.Kiedy czujesz się chory

7.Kiedy czujesz się zmęczony

8.Gdy przebywasz w towarzystwie osób chorych.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Wypijasz lampkę WINA przed SNEM?! Z twoim ciałem dzieje się wtedy TO!

 

 

Szklanka wody przed kąpielą obniża ciśnienie, a z kolei szklanka wody przed snem to lepsza regeneracja nocna. Pamiętajmy, że podczas snu wydalamy spore ilości wody przez skórę i budzimy się w stanie delikatnego odwodniania. Dlatego też dzień warto rozpocząć od szklanki wody, najlepiej przegotowanej i letniej z dodatkiem soku z cytryny i odrobiną octu jabłkowego oraz miodu.

 

 

 

Źródło:Instagram;5minutdozdrowia

Źródło zdjęcia:pixabayKomentarze