Wypijasz lampkę WINA przed SNEM?! Z twoim ciałem dzieje się wtedy TO!

Wypijasz jedną, a może dwie lampki wina przed snem? Dowiedz się koniecznie, co zachodzi wtedy w twoim organizmie!

Badacze z Uniwersytetu Harvarda, którzy przeprowadzili badania na ponad 20 tys. osób potwierdziły wpływ wina na nasze ciało. Chodzi o czas przed snem!

 

Według naukowców spory wpływ na zapobieganie przybieraniu na wadze może mieć bogate w resweratrol wino, ale tylko w umiarkowanych ilościach. Co ciekawe całkowita abstynencja też nie jest wskazana.

Do podobnych wniosków doszli Duńczycy, którzy udowodnili, że osoby regularnie pijące niewielkie ilości wina mają mniejszy obwód w talii niż ci, którzy wcale nie włączają go do codziennej diety.

 

Dzieje się tak, ponieważ polifenole zawarte w owocach i winie (w tym resweratrol) sprzyjają szybszemu spalaniu tłuszczu.

 

Dlatego też organiczne związki chemiczne pozwalają przekształcić biały tłuszcz w tzw. beżowy, który pomaga utrzymywać równowagę ciała, zapobiegając jednocześnie otyłości i dysfunkcjom metabolicznym.

Odpowiada za to enzym zwany AMPK, regulujący metabolizm energetyczny organizmu i stymulujący przekształcenie białego tłuszczu w beżowy. Potwierdziły to opublikowane przez International Journal of Obesity badania, które przeprowadzono najpierw na myszach.

 

Nocą nasz organizm ma szansę na to, by lepiej absorbować sprzyjający walce z otyłością enzym (AMPK) zawarty w resweratrolu obecnym w winie. Ważne jednak, by nie przesadzać i wypić nie więcej niż 2 lampki dziennie, najlepiej wtedy, kiedy mamy pewność, że już nic więcej nie zjemy do momentu położenia się spać.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Pijesz JEDNĄ kawę dziennie? TO dzieje się z Twoim ciałem!

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabayKomentarze