Pijesz JEDNĄ kawę dziennie? TO dzieje się z Twoim ciałem!

Wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia od tzw. małej czarnej. Picie kawy dla milionów osób na świecie jest codziennym rytuałem. Czarny napój daje nam tzw „powera”, pobudza do lepszego działania, a niektórzy nie wyobrażają sobie, że mogliby nie sięgnąć po kilka filiżanek kawy dziennie. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę co dzieje się z naszym organizmem kiedy pijemy kawę i jaki ma na niego wpływ!

Pije ją miliony osób na świecie. Robimy to przy każdej nadarzającej się okazji, rano do śniadania, w przerwie w pracy, ze znajomymi, czy do deseru. Okazuje się, że pijąc filiżankę kawy dziennie skutecznie wspomagamy swój organizm. Kawa może bowiem zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów i skutecznie chroni przed nimi nasz organizm. Z najnowszych badań naukowców wynika, że pijąc kawę możemy uchronić się przed nowotworami głowy, szyi, jelita grubego czy wątroby.

 

ZOBACZ:Polacy udowadniają: KAWA może uratować ci ŻYCIE! Zapobiega tym groźnym chorobom

 

 

Kawa zawiera bowiem związki, które skutecznie hamują uszkodzenia i powstawanie komórek rakowych. Ma również pozytywny wpływ na regulację genów zaangażowanych w naprawę DNA, które dzięki właściwością przeciwzapalnym są odpowiedzialne za hamowanie przerzutów nowotworowych. Kofeina, którą zawiera kawa jest skutecznym antydepresantem. Warto również dodać, że osoba dorosła, która wypija od 3 do 5 filiżanek kawy dziennie zmniejsza w starości wystąpienie choroby Alzheimera, aż o 65 procent. Kawa skutecznie pomaga również w odchudzaniu i zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu drugiego.

 

ZOBACZ TAKŻE:Adam Levine z Maroon 5 przyznał coś BARDZO CIEKAWEGO na temat ojcostwa… TEGO się po nim nie spodziewaliśmy!

 

źródła:gotowanie.onet.pl, foto: pixabay.com

 Komentarze