ANOMALIE pogodowe w Polsce! To, co wydarzy się w pogodzie przechodzi ludzkie pojęcie! 3

Mimo, że styczeń to zazwyczaj najzimniejszy miesiąc w Polsce, to póki co zimy „ani widu, ani słychu.” Wyjeżdżający na ferie zimowe mogą się bardzo rozczarować, ponieważ na biały puch z nieba nie mamy co liczyć. Zdaniem ekspertów anomalie pogodowe w Polsce w najbliższych latach nie będą niczym niezwykłym.

Jeszcze w listopadzie meteorolodzy straszyli nas zimą stulecia. Za nami połowa stycznia, a dużych mrozów, jak nie było tak nie ma. Prognozy pogody na kolejne tygodnie również nie napawają optymizmem, ponieważ ma być ciepło. Powody do zmartwień mają dzieci, ponieważ ferie zapowiadają się bez śniegu. Synoptycy wieszczą, że jeszcze gorzej będzie w kolejnych latach, ponieważ czekają nas nieprzewidywalne anomalie pogodowe. Co sprawia, że pogoda jest tak bardzo zmienna i zaskakująca? Zmiany klimatyczne, na które nie mamy wpływu.

 

ZOBACZ:W Polsce pierwsza noc z mrozem. Sprawdź jaka będzie pogoda w najbliższych dniach

 

 

 

Zdaniem meteorologów tegoroczna zima będzie prawdopodobnie najcieplejszą zimą od kilkunastu dobrych lat. Przez ostatnie lata zgodnie z oczekiwaniami styczeń był najzimniejszym miesiącem w Polsce. Tegoroczny jest tego całkowitym zaprzeczeniem. Od początku zimy w wielu rejonach kraju nie spadł nawet jeden płatek śniegu! Nie było również tęgich mrozów, które kojarzą nam się z tym miesiącem. Kilka stopni poniżej zera raczej na nikim nie zrobią wrażenia. Eksperci przewidują, że następne zimy mogą wyglądać podobnie, zamiast mrozu i śniegu, będzie szaro i deszczowo. Czy nam się to podoba czy nie, musimy się z tym pogodzić.

 

ZOBACZ TAKŻE:Pada? Nie zgadniesz, JAKI schowek przez BRZYDKĄ pogodą ma Małgosia SOCHA!

 

źródła: pikio.pl, foto: pixabay.com

 

 

 

Komentarze