Ale historia! Stracił wszystkie oszczędności, bo kliknął w…

Ta historia szokuje! Mężczyzna stracił wszystkie oszczędności, bo kliknął w… Uważajmy na to, co robimy w sieci!

Jeden z mieszkańców powiatu świebodzińskiego chciał zainwestować w „Bitcoin’y” czyli krypto-walutę. Mężczyzna udostępnił dane do swojego konta bankowego, aby można było przeprowadzić działania „uwierzytelniające”. Wtedy oszust zaciągnął na niego kredyty. Mężczyzna stracił przez to 70 tysięcy złotych!

Zobacz także: Ciężarna Monika Mrozowska w wannie! PRZEPIĘKNE zdjęcia!

– Uzyskiwanie danych personalnych lub danych do logowania w różnych serwisach poprzez wprowadzanie w błąd, lub za pomocą złośliwego oprogramowania to dziś częste sposoby działania oszustów. Aby móc się przed nimi chronić należy stosować się do kilku zasad bezpieczeństwa, ale przede wszystkim ograniczyć zaufanie. Jedną z podstawowych zasad jest ochrona danych. Nigdy, żadna uczciwa firma nie poprosi nas o podanie danych do logowania na konto, zarówno te bankowe, jak i do serwisów społecznościowych. Dlatego też NIGDY i NIKOMU takich danych nie przekazujemy! – ostrzega Policja.

Źródło: policja.pl

Nie jest to jedyny sposób działania przestępców. Kolejną popularną metodą jest wysyłka maili. Oszuści podszywają się pod znane serwisy lub firmy kurierskie.

W pierwszym z przypadków w mailu znajdują się informacje o trudności z kontaktem i konieczności uregulowania zaległości. Jeśli tego nie zrobimy, mamy stracić dostęp do serwisu.

W drugim przypadku, możemy otrzymać wiadomość od firmy kurierskiej o niemożliwości ustalenia naszego adresu, przez co nie możemy otrzymać przesyłki.

– W obu przypadkach NIE WOLNO wchodzić w żaden z linków/odnośników. Przekierują nas one na stronę do złudzenia przypominającą oryginalną, a następnie poprzez złośliwe oprogramowanie podczas próby logowania do serwisu lub do banku wykradną nasze dane dostępowe – ostrzegają mundurowi.

Nigdy nie przelewajmy pieniędzy nieznanym osobom i nie przejrzejmy im swoich danych!

Zobacz także: Edyta Herbuś filozofuje w NIESAMOWITYM swetrze! Fani tylko na to czekali!

Fot. Pixabay

Komentarze