Bójka protestujących z obrońcami kościoła w Poznaniu. Użyto noża? (WIDEO)

Od kilku dni na polskich ulicach trwają protesty w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Coraz częściej przy ich okazji dochodzi do aktów przemocy. Tak właśnie było w Poznaniu, gdzie grupa protestujących starła się z broniącymi kościół. Według informacji Roberta Winnickiego jeden z broniących świątyni został ugodzony nożem.

 

We wtorkowy wieczór Robert Winnicki poinformował na sejmowej mównicy, iż w Poznaniu ugodzony nożem został jeden z obrońców kościoła.

 

„Właśnie w ten sposób działa na ulicach polskich miast propaganda lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Macie już dzisiaj krew na rękach” – powiedział poseł Konfederacji.

 

Dodatkowo Robert Winnicki zaatakował również Jarosława Kaczyńskiego odpowiadającego w rządzie za bezpieczeństwo.

 

„Jesteście odpowiedzialni za to, że cztery dni dochodzi do profanowania świątyń na terenie całego kraju, a policja stoi biernie i się temu przygląda” – stwierdził poseł Konfederacji.

 

Winnicki swoje informacje zaczerpnął z doniesień Radia Poznań oraz opublikowanego w sieci nagrania.

 

„Uczestnicy dzisiejszych demonstracji przeciwko orzeczeniu Trybunały Konstytucyjnego zaatakowali grupę katolików, którzy ochraniali kościół przy ul. Fredry” – informowało Radio Poznań. Według rozgłośni podczas bójki miano użyć wobec obrońców kościoła gazu łzawiącego oraz noża.

 

 

 

Gazeta Wyborcza powiadomiła jednak, że nie użyto w tych starciach ostrych narzędzi powołując się na słowa Macieja Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

 

„Doszło tam do scysji między dwoma grupami. Osoby, które były na miejscu, zostały wylegitymowane i pouczone. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnego zawiadomienia o przestępstwie. Nie mamy żadnej informacji o użyciu noża” – powiedział.

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube/ worldinfo.tv (zrzut ekranu)Komentarze