Była ulubioną aktorką ze „Złotopolskich”. Dziś ujawnia kulisy serialu

„Złotopolscy” to wręcz kultowy polski serial emitowany od 1997 do 2010 roku. Zebrał całą plejadę wyśmienitych aktorów, którzy wykreowali naprawdę ciekawe i charakterystyczne postaci. Wśród nich jedną z ulubionych była Elżunia Kleczkowska, właścicielka sklepiku grana przez Małgorzatę Rożniatowską. 

Choć od zakończenia emisji „Złotopolskich” minęło dziesięć lat i części z grających w serialu aktorów już nie ma wśród nas, to publiczność nie zapomniała o nich i o rolach, które grali. Pozostali aktorzy cały czas są aktywni zawodowo, jednak metki przypięte dzięki temu serialowi ciągną się za nimi po dziś dzień. Nie wszyscy są z tego tytułu źli – Małgorzata Rożniatowska cieszy się z tego i miło wspomina czas spędzony na planie serialu.

 

ZOBACZ TEŻ: TikTok może się wybić na protestach w USA? Miliardowe zasięgi filmików

 

Dziś Rożniatowska gra m.in. w teatrze i w „M jak Miłość”. Ale wielu widzów widzi w niej przesadnie umalowaną, rudowłosą Elżunię Kleczkowską, postać tak barwną, jak mało która. Aktorka bardzo dobrze wspomina czas spędzony na planie „Złotopolskich”:

 

Miło wspominam pracę na planie ‚Złotopolskich’. To była pierwsza rola, dzięki której widzowie mogli mnie lepiej poznać. Te lata pracy z fantastyczną ekipą są niezapomniane. Zawsze było bardzo wesoło i pracowało się z przyjemnością. Scenarzysta Jan Purzycki pisał mi tak świetne sceny, że aż chciało się grać

– powiedziała portalowi fakt24.pl

 

Aktorka przyznała, że na planie zawiązała wiele przyjaźni, które trwają do dzisiaj, a widzowie, często ci bardzo młodzi, rozpoznają w niej Elżunię i wspominają z rozrzewnieniem serial swojego dzieciństwa.

 

Rożniatowska powiedziała też, że bardzo lubiła postać Elżuni, którą grała z przyjemnością. Aby upodobnić się do postaci spędzała w charakteryzatorni zawsze bardzo długie godziny:

 

Bardzo lubiłam tę Elżunię z niebieskimi cieniami na powiekach i różową szminką na ustach. Jestem aktorką, dla której charakteryzacja i kostium są bardzo ważne. W zasadzie ten wygląd mojej bohaterki dojrzewał z czasem. Pamiętam, że na początku nie była taka wyrazista. Dopiero później Kleczkowska nabrała kolorów i taka już została

 

A Wy pamiętacie jeszcze „Złotpolskich”? Jeśli tak, to kto był Waszą ulubioną postacią i co sądziliście o samej Elżuni?Komentarze