Chcesz uniknąć KORONAWIRUSA? Rób to codziennie!

Chcesz uniknąć KORONAWIRUSA? Rób to codziennie! W czasie pandemii powinniśmy zachować nie tylko szczególne środki ostrożności w kontaktach z innymi osobami, ale także bardziej skupić się na higienie osobistej.

 

 

Chcesz uniknąć KORONAWIRUSA? Rób to codziennie!

Czy możemy w jakiś sposób uchronić się przed Covid-19? Zdecydowanie tak. Warto pamiętać o częstym myciu rąk, ale nie tylko. Specjaliści zalecają mycie włosów każdego dnia!

 

 

 

Dlaczego w czasie pandemii należy myć włosy codziennie? 

Na włosach każdego dnia osadzają się bakterie, które również mogą przenieść na nas chorobę. Przebywając w pomieszczeniu, w którym znajdują się osoby zarażone koronawirusem, kropelki śliny mogą osadzić się na włosach. Kładąc się wieczorem spać, włosy leżą na poduszce, która ma bezpośredni kontakt z naszą twarzą, ustami, oczami i nosem. A stąd już bezpośrednia droga do zarażenia się wirusem. Dlatego tak ważne jest, aby w obecnej sytuacji zagrożenia myć włosy codzienni – przekonuje specjalistka, trycholog, Anna Mackojć.

 

 

 

W tym celu należy zadbać o odpowiednie środki do mycia i pielęgnacji włosów. Wybieraj łagodne szampony, by nie zniszczyć włosów. Warto sięgnąć po produkty naturalne, cruelty free. Aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, należy myć włosy dwukrotnie. Unikaj suszarki do włosów.

 

 

 

Zdjęcie: Pixabay

Sprawdź również: ZASKAKUJĄCA decyzja sklepu. W Lidlu NIE BĘDZIE MOŻNA kupić już niektórych produktów!

Źródło: Viva.plKomentarze