Co z BIEGANIEM i SPACEREM w dobie pandemii? Odpowiedź brzmi…

WHO ogłosiło pandemię, co bez wątpienia rodzi narastający niepokój oraz strach. Jak nie dać się zwariować w dobie szalejącego patogenu, który dosłownie paraliżuje ludność i światową gospodarkę?

Czy można wyjść na spacer, samotnie lub z dzieckiem? Takie pytania padają bardzo często, a ludzie obawiają się już co można, a czego nie. Chodzi tylko o jedno- aby nie zarazić się koronawirusem.

 

W Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, a władze poprosiły obywateli o pozostanie w domach. Co dokładnie oznacza hasło „zostańcie w domach”?

 

Co ze spacerem, bieganiem i innymi formami aktywności fizycznej? Uspokajamy! Spacery, w przypadku osób, które nie zostały objęte przez służby sanitarne kwarantanną domową, są nie tylko dozwolone, ale wręcz zalecane.

Dzięki spacerom dotlenimy mózg co będzie skutkowało bardziej korzystnym samopoczuciem. Nie ma również przeciwskazań, aby spacerować z dziećmi. Muszą być jednak spełnione pewne wymogi.

 

 

Przestrzegaj tych zaleceń:

1.Unikaj dużych skupisk ludzi. Najlepiej spaceruj po lesie lub po parku.

2.Ogranicz poruszanie się komunikacją miejską.

3.Podczas spaceru ogranicz dotykanie klamek, poręczy itp. 

4.Unikaj chodzenia na place zabaw. Dzieci mogą dotykać powierzchni, na których znajdują się niebezpieczne drobnoustroje, a tym samym w szybki sposób je przenosić.

5.Jeśli podczas spaceru spotkasz kogoś znajomego i zechcesz zamienić kilka zdań, zachowaj odpowiednią odległość przynajmniej jednego metra.

6.Unikaj kontaktu z osobami, które mają objawy przeziębienia.

 

 

ZOBACZ TEŻ:TERRORYŚCI boją się Europy! Państwo Islamskie zaleca, aby…

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabayKomentarze