Dodatkowe ,,1000+” na wakacje dla Polaków?! To nowy pomysł rządu!

Dodatkowe 1000 zł w ramach wakacyjnego dodatku dla Polaków to nowy pomysł rządzących. Wszystko po to by wesprzeć branżę turystyki krajowej.

„1000+” wakacyjnego dodatku na wakacje dla Polaków ? To możliwe, dzięki nowemu rządowemu pomysłowi. Program miałby na celu dofinansowanie obywatelom wakacyjnych wyjazdów i urlopów na terenie kraju. Wszystko po to by wesprzeć branżę turystyczną w kraju po pandemii. Na ten cel rząd chce przeznaczyć nawet siedem miliardów złotych z budżetu państwa.

Beneficjenci świadczenia.

Program ten miałby wesprzeć polską gospodarkę po zastoju spowodowanym epidemią koronawirusa i zamrożeniem gospodarki. Minister Jadwiga Emilewicz zapowiedziała plan wprowadzenia bonów turystycznych „1000+”. Miałyby być one przeznaczone dla pracowników zatrudnionych na umowach o pracę i nie zarabiających więcej niż średnie wynagrodzenie.
„Zakładając, że bon uda się wprowadzić jeszcze w tym roku, będzie można skorzystać z niego w ciągu dwóch najbliższych lat w naszych krajowych bazach noclegowych lub korzystając z usług touroperatorów. To jednak na razie projekt, który będziemy chcieli dalej konsultować z Centrum Dialogu Społecznego oraz branżą turystyczną”–  powiedziała Emilewicz w rozmowie z prowadzącym program „Money. To się liczy”.

Forma świadczenia. 

„Rzeczpospolita” informuje, że „1000+” miałoby być przekazywane Polakom w postaci przedpłacowej karty, którą płaciłoby się za usługi turystyczne. Ministerstwo Rozwoju poinformowało natomiast, że programowi poświęcona zostanie osobna konferencja prasowa.

 

Z pewnością, program ten dla wielu rodzin byłby dużą pomocą finansową i z pewnością umożliwiłby wielu osobom wyjazd na urlop.

 

fot. pexels

źródło: money, rzeczpospolita.plKomentarze