Dramat Zbigniewa BOŃKA. Nie ŻYJE…

Portal interia.pl podał bardzo smutną informację. Dramat w życiu prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej i wybitnego polskiego piłkarza Zbigniewa Bońka. 

Prezes Zbigniew Boniek przeżywa bardzo smutne chwile. Portal interia.pl poinformował, że przeżył wielką stratę. Gdy wieść ta dotarła do Zbigniewa Bońka starał się on jak najszybciej wrócić do Polski z posiedzenia UEFA i udać się do Bydgoszczy. Niestety, spóźnił się kilka minut…

 

ZOBACZ TEŻ: DODA przechodzi bardzo bolesne zabiegi: „Boli 10-razy bardziej niż robienie tatuażu!”

 

W wieku 88 lat zmarł jego ojciec, również sportowiec i piłkarz, Józef Boniek. Urodził się on w 1931 roku, początki jego kariery wiążą się z drużyną Czarni Nakło nad Notecią – jednego z najstarszych polskich klubów w tym regionie Polski.

 

W latach 1953–1958 Józef Boniek grał dla II-ligowego Zawiszy Bydgoszcz. Wystąpił w 112 meczach. W latach 1959-63 występował w Polonii Bydgoszcz, w tym przez trzy sezony w I lidze. Grał na pozycji środkowego obrońcy.

 

Po zakończeniu piłkarskiej kariery zajął się trenerstwem. Prowadził m.in.  Czarnych Nakło, Uniię Solec Kujawski i Gwiazdę Bydgoszcz. Pogrzeb zaplanowany został na sobotę na godzinę 13:30.Komentarze