DYMISJA Zbigniewa Ziobro? „Chcą go usunąć”

Komisja Sprawiedliwości będzie opiniować wniosek o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Sejmowa komisja sprawiedliwości zebrała się by wydać opinię dotyczącą wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Trwa posiedzenie.

Komisja sprawiedliwości i praw człowieka dziś o 20 rozpoczęła prace nad opiniami dwóch projektów. Pierwszy zakłada nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (niewielkie poprawki zgłosiła Izba Wyższa Parlamentu)

Z kolei drugi wniosek złożyła Koalicja Obywatelska. Chodzi o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Posłowie KO mówią o upolitycznieniu i podporządkowaniu władzy wykonawczej wymiaru sprawiedliwości w naszym kraju. Chodzi także o sprawę Igora Stachowiaka. Posłem-sprawozdawcą została Kamila Gasiuk-Pihowicz.

– Rozumiem, że KO chce też zdymisjonować sąd, bo w sprawie Stachowiaka w dwóch instancjach zapadały wyroki. Przecież te sądy zajmowały się całością sprawy i wydały w tej sprawie wyroki, które, jak rozumiem, do tej pory przez polityków PO nie było kwestionowane – mówił o wniosku posłów opozycji minister  Zbigniew Ziobro.

– Mamy niespotykany paraliż prokuratury podległej ministrowi i żyjemy w trefnym państwie PiS. Może ono jest nieme, ślepe i głuche na afery związane z rządem? – powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

W trakcie pandemii koronawirusa powstało wiele wątpliwości wokół rządu. Od kilku tygodni czytamy doniesienia o trefnych maseczkach, o respiratorach, które nigdy nie dotarły do kraju. Nie mamy też widocznych działań prokuratury. Jak widać, dla rządzących to okazja do interesu .Co jest powodem bezczynności prokuratorów Ziobry? Są na L4, może trafili na kwarantannę? Może państwo PiS jest nieme, ślepe i głuche na afery związane z rządem PiS? – grzmiała Kamila Gasiuk-Pihowicz.Komentarze