Pani dyrektor zapomniała, że jest osobą publiczną. Kobieta nawoływała do powieszenia… Tuska

Beata Nowosielska jest dyrektorem departamentu edukacji i komunikacji Ministerstwa Środowiska od ubiegłego roku. Swój wpis o kajdankach i szubienicy dla Tuska Beata Nowosielska zamieściła w minioną sobotę w dyskusji na facebookowym wydarzeniu „Powitajmy Tuska tak jak na to zasługuje” założonym przez Cezarego Gmyza, korespondenta Telewizji Polskiej w Niemczech. Wydarzenie skupiało przeciwników Donalda Tuska.

 

Wpis Nowosielskiej skrytykowali na Twitterze niektórzy dziennikarze. „Dno” – ocenił krótko Wojciech Szacki z „Polityki”. „Zakładnicy swojej nienawiści” – skwitowała Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej”. „Imponujące połączenie ministerialnej powagi, edukacyjnej wrażliwości i talentu komunikacyjnego” – ironizował Tomasz Skory z RMF FM. „Na to jest paragraf. Ciekawe czy to oficjalne stanowisko Ministerstwa Środowiska?” – zapytał Bartosz Kurek z Polsat News.

 

W czwartek Ministerstwo Środowiska w krótkim oświadczeniu wyraziło dezaprobatę wobec wpisów Beaty Nowosielskiej, zaznaczając, że są one jej prywatnymi opiniami.

„Poglądy Pani Beaty Nowosielskiej, jak i sposób ich wyrażania w portalach społecznościowych, nie są stanowiskiem Ministerstwa Środowiska. Poglądy te stanowią wyłącznie prywatną opinię Pani Nowosielskiej. Ministerstwo Środowiska wyraża dezaprobatę dla tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej.”

 

„Wzywanie do zabicia kogoś nie jest stanowiskiem Ministerstwa środowiska? No tak, to ministerstwo jest tylko za śmiercią drzew i zwierząt” – skomentował na Twitterze Tomasz Lis.

 

W środę późnym wieczorem Nowosielska usunęła swój profil na Twitterze i zawiesiła konto facebookowe. W czwartek po południu na Facebooku przeprosiła za swoje wcześniejsze wpisy.

„Treści przeze mnie zamieszczane stanowią jedynie mój osobisty, emocjonalny i spontaniczny komentarz wobec aktualnych doniesień medialnych. W żadnym razie nie było moim zamiarem obrażenie kogokolwiek, a tym bardziej zachęcanie do wyrządzenia krzywdy komukolwiek. Jednocześnie pragnę podkreślić, że wypowiedzi te miały wyłącznie prywatny charakter i nie miały żadnego związku z wykonywaną przeze mnie pracą.”

 

https://www.facebook.com/beata.nowosielska.77/posts/106214226607162

 

Jak uważacie? Pani dyrektor powinna zostać zwolniona lub honorowo zrezygnować z pełnionych funkcji?

 

Źródło: wirtualnemedia.pl
kd

Komentarze