Efekt ZASTRASZENIA czy EDUKACJA? W weekend DZIECI będą bawić się KARABINAMI w…

W niedzielę, 11 czerwca, w godzinach 10-14, w Gdańskim Centrum Strzeleckim* odbędzie się impreza pod nazwą Wystrzałowy Dzień Dziecka w Trójmieście.

 

Akcja ma na celu oswajanie dzieci z bronią oraz wzmacniać wartości patriotyczne i prospołeczne. 

W programie przewidziano miedzy innymi strzelanie z pistoletów i karabinów do tarcz, gry sprawnościowe i trening umiejętności przydatnych małemu „komandosowi”, przyrządzanie posiłku przy ognisku.

 

Podczas Wystrzałowego Dnia Dziecka będzie można także spotkać przedstawicieli służb mundurowych i organizacji proobronnych czy odwiedzić punkt edukacji historycznej IPN, gdzie będą dostępne planszowe gry edukacyjne IPN, polskie symbole narodowe, zwierzęta-żołnierze w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie.

 

Kilka dni temu w Telewizji Polskiej specjaliści z GROM radzili, jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego czy innego tego typu zdarzenia. Mówili o tym, że dobrze jest udawać osobę martwą a nawet posmarować sobie twarz krwią innych rannych czy zabitych.

 

Teraz oswajamy dzieci z bronią. Czy to efekt zastraszenia? Poniekąd tak. Jednak w obecnej sytuacji, inicjatywę organizatorów Wystrzałowego Dnia Dziecka można tylko popierać. Lepiej, aby mieć świadomość pewnych zagrożeń oraz tego, jak powinniśmy się zachować.

 

Dlaczego jednak taka akcja kierowana jest do dzieci a nie dorosłych? Wiadomo. Dzieci same nie przyjdą, więc edukacja obejmie nie tylko „małych komandosów”, ale także osoby pełnoletnie!

 

fot. fundacjaot.pl

 

*Gdańskie Centrum Strzeleckie – ul. Jaśkowa Dolina 114, Gdańsk Wrzeszcz


Wystrzałowy Dzień Dziecka w Trójmieście organizowany jest przez Fundację Obrona Terytorialna – która jest oddolną instytucją wspierającą proces powstawania i funkcjonowania Obrony Terytorialnej – wraz z Fundacją Vis Et Honor – której celem jest  odbudowanie kultury posiadania broni palnej w Polsce – oraz z Instytutem Pamięci Narodowej w Gdańsku.


ms, fot. fundacjaot.plKomentarze