Grupa mężczyzn zaatakowała protestujących. Użyta została siła (WIDEO)

We Wrocławiu doszło do ataku około 40 mężczyzn na protestujących. Podczas tego zdarzenia ucierpiała jedna z kobiet, która została mocno popchnięta przez napastnika. W sieci pojawiło się nagranie tej sytuacji.

 

Już od tygodnia w Polsce trwają protesty spowodowane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. W wielu polskich miastach doszło do demonstracji. Te również miały miejsce we Wrocławiu. W środę około godziny 20 przy ulicy Krupniczej doszło do starcia grupy mężczyzn z protestującymi. Na początku ograniczyło się to do agresji słownej, lecz później jedna z kobiet została popchnięta przez rosłego mężczyznę i upadła na ulicę.

 

 

Nagranie z tego zdarzenia pojawiło się w internecie. Z wrocławskich protestów pogotowie zabrało do szpitala dwie osoby. Według Gazety Wyborczej zaatakowane zostały dwie dziennikarki. „Magda Kozioł została uderzona w brzuch i powalona na ziemię, Joannie Urbańskiej wytrącili aparat, wywrócili ją i zaczęli szarpać” – poinformowała Wyborcza.

 

Policja otrzymywała zgłoszenia o napaściach, lecz gdy pojawiała się na miejscu to było spokojnie. Do tej pory też nikt z poszkodowanych nie zjawił się na komendzie.

 

„Za każdym razem policjanci udawali się we wskazane miejsca; wylegitymowano do tej pory kilkanaście osób” – powiedział Krzysztof Marcjan z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji.

 

Źródło: RMF 24

Foto: Twitter/ Mateusz CzmielKomentarze