Halima Cisse urodziła dziewięcioro dzieci. Niezwykły materiał z porodówki.

W Maroko doszło do niezwykłej sytuacji, mianowicie 25-letnia Halima Cisse urodziła dziewięcioro dzieci- pięć dziewczynek i czterech chłopców. Dzieci są wcześniakami, jednak mają się dobrze.

Halima Cisse z Timbuktu w Mali spodziewała się, że na świat przyjdzie siedmioro dzieci, jednak, jak się okazało we wtorek- urodziła dziewięcioro. Dzieci urodziły się przez zabieg cesarskieg cięcia w szpitalu w Maroku. Przyszły one na świat w 30. tygodniu ciąży. Jak podają źródła w tym tygodniu dzieci mierzą zazwyczaj 40 cm (CHL) i ważą 1500  g.

Ośmioraczki to trzeci taki przypadek w historii. Niestety poprzednie kobiety, które urodziły wcześniej po ośmioro dzieci, straciły je.

Mamy nadzieję, że maluchy Halima Cisse będą się chować zdrowo, co sprawiłoby, że pobiłyby obecny rekord ośmiu porodów. Rokowania są dobre, o czym świadczy fakt, że lekarze zapewniają o dobrym samopoczuciu matki i ich dzieci. Ponadto zapewnił o tym sam minister zdrowia Fanta Siby.  Warto dodać, że lekarze przyjęli pacjentkę pięć tygodni wcześniej niż urodziła. Za wszelką cenę starali się jednak spowolnić poród ze względu na stan zdrowia dzieci. Im później by się urodziły dzieci, tym lepiej.

W czwartek prywatna klinika Ain Borja w Casablance pokazała filmik oraz zdjęcia obrazujące w jaki sposób zajęto się kobietą w szpitalu. Pokazano na nim, jak lekarze i pielęgniarki wytrwale troszczyli się i pracowali, aby zapewnić jak najlepszą opiekę dzieciom i matce maluchów. Na filmie można zobaczyć przygotowania do cesarskiego cięcia oraz to, jak ono przebiegało.

Jest to jeden z najbardziej zaskakujących porodów, tym bardziej biorąc pod uwagę, że podczas badania USG lekarz prowadzący pomylił się co do liczby dzieci.

 

Źródło: https:// www .dailymail.co.uk/news/article-9546349/Inside-Moroccan-maternity-ward-Malian-mother-gave-birth-record-breaking-NINE-babies.html

Źródło: https://www. dailymail.co.uk/news/article-9546349/Inside-Moroccan-maternity-ward-Malian-mother-gave- birth-record-breaking-NINE-babies.html
Źródło: https:// www. dailymail.co.uk/news/article-9546349/Inside-Moroccan-maternity-ward-Malian-mother-gave-birth-record-breaking-NINE-babies.html


Komentarze