Jest WAŻNA zmiana w sprawie zasiłku! Polacy na TO czekali!

Weszła w życie ważna zmiana w sprawie zasiłku. Polacy na to czekali od dłuższego czasu! O co chodzi? Co się zmienia?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który można otrzymać, gdy np. przedszkole, żłobek lub szkoła zostaną zamknięte z powodu COVID-19, wydłużono o kolejne dwa tygodnie, do 28 lutego.

Zobacz także: SZOKUJĄCE wydarzenia w czasie „miesięcznicy smoleńskiej”! Sąd NIE MIAŁ wątpliwości!

– Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiczną w kraju. Po przeprowadzeniu analiz zdecydowaliśmy, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy kolejny raz zostanie wydłużony o kolejne dwa tygodnie. Oznacza to, że do końca lutego uprawnieni rodzice będą mogli skorzystać z tej formy wsparcia – wyjaśniła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zasiłek ma funkcjonować na wcześniejszych zasadach. Otrzymamy go w przypadku zamknięcia albo ograniczonego funkcjonowania placówek. Komu przysługuje?

  • rodzicom mającym dzieci w wieku do lat 8,
  • ubezpieczonym rodzicom dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności,
  • ubezpieczonym rodzicom albo opiekunom osób pełnoletnich niepełnosprawnych.
szkoła
Fot. Pixabay

Dodatkowy zasiłek obowiązuje od początku pandemii i jest niezwykle chwalony przez rodziców. Taka pomoc jest niezwykle potrzebna i ratuje rodziców oraz opiekunów w przypadku niespodziewanych wydarzeń.

Obecnie funkcjonują tylko żłobki, przedszkola i klasy od pierwszej do trzeciej szkoły podstawowej. Reszta nauki odbywa się zdalnie. Tak na pewno będzie do końca lutego, a może i dłużej.

Właśnie trwają szczepienia nauczycieli. Pozwoli to na szybsze otwarcie szkół.

Zobacz także: Wisła została ZAKORKOWANA! Będzie GIGANTYCZNA powódź?!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze