Już niedługo TA FUNKCJA w abonamencie będzie dużo droższa! Chodzi o…

droższa

Za granicą funkcjonuje już od dawna. W Polsce ma się dopiero pojawić, jednak w abonamencie będzie dużo droższa. Czy Polacy są na to gotowi?

Usługa 5G funkcjonuje za granicą już od dawna, jej posiadanie wiąże się jednak z wysokimi opłatami, które zazwyczaj skutkują wyższym abonamentem. Komercyjne 5G już niedługo wystartuje w Polsce, czy abonenci będą gotowi zapłacić więcej?

 

ZOBACZ TAKŻE: Operatorzy komórkowi wprowadzają zmiany! Nie będziesz mógł już…

Sieć 5G to dużo więcej niż tylko szansa na szybszy Internet mobilny. Przede wszystkim jest to zapowiedź olbrzymich zmian i otworzenia drzwi do popularyzacji wielu technologicznych rozwiązań, takich jak Internet Rzeczy (Internet of Things) i inteligentny dom (smart home), rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR). 5G jest to najnowszy standard sieci komórkowej – piąta generacja technologii mobilnej, zastępująca 4G / LTE.

 

Operatorzy sieci komórkowych w Polsce są w trakcie uruchamiania pierwszych komercyjnych sieci 5G. Nasuwa się wówczas pytanie czy nowa technologia znajdzie swoich zwolenników, jeśli będzie kosztować więcej niż LTE? Jak informuje Rzeczpospolita, koszt usługi zależy od prędkości i wysokości pakietu. Ze wstępnej analizy wynika, że abonament z internetem w technologii 5G jest droższy o ok. 22 procent.

W Rumunii w ubiegłym roku 5G uruchomiła sieć Orange. Najtańszy abonament z 5G (w wersji bez telefonu) kosztuje 25 euro – o 6 euro, czyli 30 procent więcej niż abonament z 4G.

 

 

źródło: Rzeczpospolita, fot. pixabay


Komentarze