Kibice rozgonili protestujących zmierzających w stronę Kościoła (WIDEO)

W poniedziałek wieczorem w sieci pojawiło się nagranie przedstawiające protestujących w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego zmierzających w stronę Kościoła. Demonstranci zostali jednak szybko przegonieni przez kibiców Lecha Poznań z okolic świątyni.

 

Od kilku dni trwają masowe protesty w całej Polsce w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Organ ten stwierdził, iż aborcja eugeniczna jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Orzeczenie to wywołało ogromne emocje i fale protestów. Podczas nich niejednokrotnie jednak dochodziło do zakłócania mszy świętych oraz dewastowania kościołów.

 

Wobec takich zachowań niektóre osoby postanowiły chronić świątyń. Wśród nich również grupy kibicowskie.

 

W sieci pojawiło się nagranie z przejścia jednej z demonstracji pod Kościół w Ostrowie Tumskim. Jak się okazało w okolicy świątyni znajdowała się grupa kibiców Lecha Poznań. Gdy zobaczyli idących w kierunku Kościoła protestujących postanowili ich zaatakować. Demonstranci, gdy zobaczyli biegnących w ich stronę kibiców zaczęli uciekać.

 

 

Fani Lecha Poznań skomentowali krótko to wydarzenie: „Można sobie protestować, ale są miejsca święte, są zasady i takie miejsca wymagają naszej ochrony” – poinformowali.

 

Foto: You Tube/ Ultras Avanti (zrzut ekranu)Komentarze