KILKADZIESIĄT nowych przypadków koronawirusa w Polsce! Liczba rośnie zatrważająco szybko

Resort zdrowia potwierdza, że są w Polsce kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Liczba chorych rośnie bardzo szybko.

W Polsce mamy stan zagrożenia epidemicznego, a koronawirus, znany także jako COVID-19, rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Znanych jest kolejnych kilkadziesiąt przypadków zarażenia w Polsce!

 

CZYTAJ TAKŻE: Paweł Królikowski chciał popełnić SAMOBÓJSTWO?! Znamy szczegóły jego zwierzeń

 

Wraz z kolejnymi zarażeniami koronawirusem pojawiają się także błędy medyczne lekarzy. Warszawska prokuratura informuje, że będzie się nimi zajmować na bieżąco. Nie wiadomo, jednak, co zrobić w obecnej sytuacji, gdy jest mało lekarzy, którzy są i tak potrzebni przy pacjentach w szpitalach, a nie na salach sądowych.

 

– Tam, gdzie trzeba szybko zabezpieczać dokumenty czy gdzie jest materiał na zarzuty, nie można tego odkładać

 

– twierdzi warszawski prokurator.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wykryto koronawirusa u NOWORODKA! Najmłodsza na ŚWIECIE ofiara COVID-19

 

W sumie w Polsce mamy już 150 przypadków zarażenia koronawirusem, z czego 25 jest nowych. 3 osoby zmarły w ciągu ostatnich dni.

 

Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusa potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych

 

– informuje ministerstwo zdrowia.

 

Przypadki potwierdzone pozytywnym wynikiem testu odnoszą się do 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź).

 

Źródło: wp.pl / foto Pixabay.com

Komentarze