Weteran II wojny światowej pokonał koronawirusa, a wcześniej hiszpankę! Jego rodzina podejrzewa, że…

Weteran II wojny światowej pokonał koronawirusa, a wcześniej hiszpankę! Jego rodzina podejrzewa, że…

Weteran II wojny światowej przeżył w swoim życiu wojnę i dwie eipidemie. Po  wyzdrowieniu z koronawirusa mężczyzna czuje się dobrze i świętował nawet swoje urodziny.

Bill Lapschies urodził się w 1916 roku, na dwa lata przed pandemią grypy hiszpanki, która spowodowała łącznie śmierć ponad 50 mln osób na całym świecie. Podczas drugiej wojny światowej służył w amerykańskim wojsku na Aleutach.

 

Weteran w środę świętował wraz z rodziną swój powrót do zdrowia łącząc to z obchodami swoich 104 urodzin. Jego najbliżsi z prezentami oraz ciastem przyjechali do domu weterana. Mimo radości zachowywano od siebie wymaganą w czasach epidemii bezpieczną odległość.

 

ZOBACZ TEŻ:To KONIEC „Jeden z dziesięciu”! Tadeusz Sznuk komentuje decyzję

 

Bill Lapschies znajdował się wśród 15 mieszkańców domu opieki weterana w Lebanon w stanie Portland, u których wykryto koronawirusa. Od początku zakażenia koronawirusem staruszek nie miał poważnych objawów i wyzdrowiał po 20 dniach. Jego rodzina podejrzewa, że może być najstarszą osobą na świecie, która pokonała Covid-19.

 

Naukowcy wciąż nie ustalili jednoznacznie, co prowadzi do śmierci na chorobę COVID-19 u osób młodych i bez chorób przewlekłych.

Przykład tego staruszka pokazuje jak bardzo indywidualny jest organizm ludzki. W tym przypadku wiek nie odegrał znaczącej roli, ale to układ immunologiczny wykazał się silny w walce z patogenem.

Choć umieralność na COVID-19 w grupie ludzi młodych jest niska to jednak zgony się zdarzają. Naukowcy podejrzewają, że znaczenie mają m.in. uwarunkowania genetyczne, a także wyniszczający wpływ palenia papierosów na płuca.

 

 

Źródło:polsatnews

Źródło zdjęcia:TwitterKomentarze