Zakażony koronawirusem odwiedził matkę mieszkającą w domu opieki! Skutki wizyty okazały się straszne!

Zakażony koronawirusem odwiedził matkę mieszkającą w domu opieki! Skutki wizyty okazały się straszne!

Ogromną nieodpowiedzialnością wykazał się mężczyzna zarażony koronawirusem, który odwiedził swoją matkę mieszkającą w Domu Opieki Społecznej w Jakubowicach. Skutki wizyty okazały się straszne, ponieważ w ośrodku doszło do masowego zakażenia.

Głośną sprawę skomentował dla mediów wójt gminy Pawłowiczki, w której znajduje się wspomniany DPS w Jakubowicach. Jerzy Treffon w rozmowie z lokalnymi dziennikarzami przyznał, że sprawcą całego zamieszania jest prawdopodobnie mężczyzna, który był zakażony koronawirusem i odwiedził swoją mamę. Kobieta jest pensjonariuszką ośrodka. Starsza pani zaraziła się od nieświadomego syna, a później nastąpił tzw. efekt domina i od kobiety zaczęły zarażać się inne osoby mieszkające w Domu Opieki, w tym pracujący tam personel.

Wstępne diagnozy mówiły o 12 osobach zakażonych COVID-19 i wydawało się, że sytuacja została opanowana, ponieważ zarażeni zostali odizolowani do pomieszczeń w budynku obok. Główny budynek został poddany kwarantannie i odcięty od świata. Burmistrz Jerzy Treffon zapewniał, że „sytuacja została opanowana” i zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa, ponieważ pracownicy postępowali zgodnie z zasadami bezpieczeństwa zgodnymi z wytycznymi sanepidu i rządu. Niestety po kilku dniach zanotowano wzrost zachorowań i na i obecną chwilę chorych jest kolejnych 18 osób z Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach. Na szczęście mimo podeszłego wieku zarażeni dobrze znoszą chorobę. Na obecną chwilę kwarantannie poddano 30 pensjonariuszy i pracowników ośrodka.

 

ZOBACZ TAKŻE:Tyle osób MOŻE ZABIĆ KORONAWIRUS! Najgorszy scenariusz

 

źródła: wprost.pl, foto: pixabay.comKomentarze