Klienci są ZAŁAMANI! Sieć IKEA o 100% podnosi CENĘ znanego…

Firma IKEA choć wywodzi się ze Szwecji, to jest bardzo popularna w Polsce.

IKEA stała się synonimem prostoty i – relatywnie – niedrogich, prostych mebli i innych produktów. Zakupy i krążenie po ogromnych halach bywają męczące. Klienci zatem mogli się pokrzepić w restauracji lub bistro. Teraz jednak są załamani!

Ceny w restauracjach IKEA do tej pory były naprawdę niskie, bo na poziomie przypominającym te w barach mlecznych. Przykładowo szwedzkie klopsiki z dodatkami (groszek, frytki/ziemniaki) kosztują w gdańskiej Ikei 9,99 zł., dwa naleśniki z serem plus sos waniliowy i borówka to tylko 7 zł. Za bogatsze danie takie jak filet z kurczaka w cieście, do tego frytki i gotowane warzywa zapłacimy 12,99.

Trzeba zatem przyznać, że ceny są umiarkowane. Jeszcze taniej mogliśmy się posilić w bistro, gdzie znany i popularny hot dog kosztował jedynie… złotówkę! Teraz sieć zdecydowała się na drastyczną podwyżkę ceny, bo aż o 100%! Teraz za popularną bułkę z parówką i sosem zapłacimy 2 zł. Niby nadal niewiele, ale kierunek zmian jest niepokojący.

 

„Bardzo często jemy w IKEA, nawet gdy przejeżdżamy obok, a nie robimy zakupów – opowiada jeden z klientów – Bo posiłki są smaczne i niedrogie. Słyszałem o hot dogach i obawiam się, że teraz podniosą ceny całej reszty.”

 

hot dog, ikea
ikea.com/pl/pl/stores/gdansk/

Inna osoba mówi:

 

„Pewnie nadal będziemy kupować tu hot dogi, ale często było tak, że wpadaliśmy tylko na hot doga, a kupowaliśmy też inne rzeczy!” – śmieje się nasz rozmówca.

Czytaj też: Lubisz PARÓWKI? Zobacz OBRZYDLIWE VIDEO z produkcji tego „specjału”!

 

A jak siec IKEA tłumaczy tak znaczące podniesienie ceny?

 

„Decyzja była podyktowana wzrostem cen surowców, których używamy do ich przygotowania. Cenę 1 zł utrzymywaliśmy w Polsce od co najmniej 1997 r. Obecnie jednak, ze względu na wzrost cen surowców nie jesteśmy w stanie utrzymać tej ceny. Od 1 września 2019 r., po 22 latach, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zmiany oferty hot dogów w BISTRO IKEA” /cyt za wirtualnemedia.pl/

 

Faktycznie, utrzymanie ceny aż przez 22 lata jest rzadkością. Ciekawe tylko, czy podobnie będzie z innymi daniami i czy czekają nas dalsze podwyżki w IKEA?

 

fot. facebook.com/IKEApl

Komentarze