Lato zamiast wiosny?! Wkrótce termometry pokażą nawet…

W tym roku zima była bardzo łagodna, czy to oznacza, że również ciepła będzie tegoroczna wiosna? A może jej w ogóle nie będzie i od razu pojawi się lato?

Nie ma wątpliwości, że klimat ulega globalnemu ociepleniu, a przyroda z tego powodu wariuje. Zapewne wielu z nas pamięta zeszłoroczne upały sięgające niemal 40 stopni Celsjusza. Czego możemy się spodziewać w najbliższych tygodniach?

 

Pierwszy tydzień marca nie przyniósł jak dotąd diametralnych zmian w pogodzie. Natomiast jak informują eksperci z portalu twojapogoda.pl już w drugim tygodniu miesiąca możemy spodziewać się sporego wzrostu temperatur oraz pierwszego powiewu wiosny!

Już z początkiem przyszłego tygodnia, odczujemy dużą różnicę w pogodzie. Na termometrach w większości regionów kraju, pojawią się dwucyfrowe wartości!

Według prognoz, końcówka marca będzie zapowiadać się naprawdę ciepło i słonecznie. Na południu Polski możemy spodziewać się temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza! Według portalu fanipogody.pl, uspokoi się również wiatr, jednak poranki będą nadal chłodne w granicach 0 stopni.

 

Kalendarzowa wiosna 2020 zaczyna się 21 marca. Czy rzeczywiście nadejdzie książkowo z terminem?

Pierwszy dzień wiosny zawsze słynął z topienia marzanny symbolizującej zimę. Współcześnie topienie marzanny może zostać uznane za zaśmiecanie środowiska, a wtedy może nam grozić za to manadat w wysokości do nawet 500 zł. Straż miejska przyznaje jednak, że rozumie tradycję.„Każdą sprawę będziemy rozpatrywać indywidualnie i wszystko zależy od skali zjawiska” tłumaczy Jarosław Janik ze Straży Miejskiej we Wrocławiu.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Masz problem z NERKAMI? Ich pracę znakomicie usprawnią…

 

Źródło:popularne.pl/pixabayKomentarze