Pogryzły Cię komary? Ten produkt złagodzi swędzenie. Na pewno masz go w domu!

Latem komary są dla nas istnym utrapieniem.

Komary lubią wilgoć, więc często pojawiają się w okolicy stawów czy jezior. Ale gryzą nas niemal wszędzie – w parku, w lesie czy na działce.

 

Jak zapobiegać ukąszeniom? W okresie występowania komarów zaleca się zażywanie witaminy B1, która ma je odstraszać. Dodatkowo, jeśli spodziewamy się obecności komarów w miejscu, gdzie będziemy przebywać, to możemy zaopatrzyć się w środki odstraszające te owady. Czasem jednak zdarza się, że tylko przechodzimy na przykład przez park i dopada nas chmara zgłodniałych komarów.

 

komar fot. wikipedia

 

Po ukąszeniu pojawiają się swędzące ślady. U niektórych z nas są one niewielkie i mało drażniące. Jednak część osób jest bardziej wrażliwa na ukąszenia komarów i pojawiają się spore, swędzące bąble.

Co robić, gdy swędzi? Na pewno nie powinniśmy się drapać, bo może dojść do infekcji. Jeśli swędzenie jest bardzo silne, w aptece można kupić maści czy żele, które złagodzą drażnienie.

 

Warto też spróbować z domowego sposobu. Wystarczy produkt który niemal każdy ma w domu. Chodzi o sodę oczyszczoną!

Jak stosować sodę na ukąszenia? Proszek trzeba zmieszać z niewielką ilością wody, tak by powstała pasta. Tę pastę nakładamy na swędzące miejsca i po wyschnięciu zmywamy. Sodę można też rozmieszać w większej ilości zimnej wody i takim roztworem przecierać podrażnione miejsca.

 

Zobacz też: Wezwała pogotowie, ale nie otworzyła drzwi. Nie zgadniesz, jak zachował się kierowca karetki!

 

zdjęcie główne: pixabayKomentarze