Krzysztof Bosak żąda, aby prezydent Duda dał weto!

Bosak Krzysztof

Kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta Polski Krzysztof Bosak domaga się, aby Andrzej Duda nie podpisywał ustawy, w której rząd chce przekazać prawie 2 miliardy złotych na dofinansowanie Telewizji Polskiej tytułem rekompensaty.

 

Sprawa dwóch miliardów dla TVP Jacka Kurskiego oburzyła znaczną część opinii publicznej. Wielu nie może wyobrazić sobie tego, że partia Kaczyńskiego chce aż tyle przekazać na realizację, jak mówią, propagandy. Są też i tacy, którzy te dwa miliardy chcą przekazać na walkę z chorobami nowotworowymi.

 

Krzysztof Bosak zaapelował, aby Duda nie podpisywał się pod tą rekompensatą. Mówił:

Prezydent Andrzej Duda powinien zawetować 2 miliardy złotych od podatnika dla TVP aby dać jasny sygnał, że media publiczne mają realizować misję publiczną a nie partyjną, że mają reprezentować wysoki poziom dziennikarski i dostarczać pogłębioną, poważną ofertę informacyjną.

 

Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak powiedział także, że:

 

Zawsze byłem zwolennikiem istnienia mediów publicznych. Wierzę w potrzebę uzupełniania komercyjnej oferty medialnej produkcjami misyjnymi, o charakterze bardziej elitarnym i mającym kształtować państwową elitę. Dziś trudniej jest bronić takich przekonań niż kiedykolwiek wcześniej.

 

 

ZOBACZ: Zaglądasz do kieliszka? Uważaj, bo możesz mieć problem. Właśnie rozpoczyna się…

 

Z kolei kandydat PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał:

 

Od początku lutego wzywamy do wniesienia poprawki i zamienienia pieniędzy nie na telewizję rządową, nie na propagandę, nie na oszczerstwa, kłamstwa i kalumnie, tylko na leczenie chorych na choroby onkologiczne. Cała służba zdrowia wymaga radykalnej reformy. To jest temat najważniejszy dla mnie w kampanii prezydenckiej
Źródło: Twitter


Komentarze