Krzysztof Cugowski dostaje GROSZE na EMERYTURZE ! Za koncert bierze FORTUNĘ!

Krzysztof Cugowski co miesiąc dostaje głodową emeryturę. Kwota, którą otrzymuje nie pozwoliłaby muzykowi na przeżycie do końca miesiąca. Cugowski musi dorabiać śpiewaniem. Ile bierze za koncert ?

Grosze na emeryturze

Krzysztof Cugowski ze sceną muzyczną związany jest już od 50 lat. Wiele lat spędził w Budce Suflera, potem postawiła na karierę solową. Jednak popularność artysty nie idzie w parze z dobrą emeryturą. Ta jest niestety głodowa. Jedynie koncerty pozwalają mu na godne życie. Krzysztof Cugowski powiedział w rozmowie z Super Expressem:

Nie mogę narzekać i nie mam pretensji do losu, że po sukcesie, który odniosłem, teraz nie powinienem się zastanawiać, czy ja będę miał z czego żyć, gdybym przestał grać czy nie.

Muzyk dalej wyjaśniał:

Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych. Owszem- przeżyję rok, dwa bez grania, jakoś to będzie, ale co dalej ?

Facebook/ Krzysztof Cugowski

Stawki za koncert

Krzysztof Cugowski otrzymuje najniższą emeryturę. Muzyk żyje głównie z koncertów. Jego stawki naprawdę robią wrażenie. Ile bierze za występ ? Artysta rusza właśnie a trasę koncertową, która potrwa do 29 grudnia. Cugowski zagra aż 15 koncertów. Za każdy każe sobie płacić 50 tysięcy złotych. To przy piętnastu występach daje w sumie kwotę 750 tysięcy złotych. Muzyk dłuższą przerwę planuje na Boże Narodzenie. Potem wraca na estradę. Musi zarabiać, bo niska emerytura nie daje mu szans na godne życie.

Źródło: Super Express

Zdjęcia: Facebook/ Krzysztof CugowskiKomentarze