Kupiłeś TO mięso w Lidlu?! Możesz mieć OGROMNE problemy!

Kupiłeś to mięso w Lidlu? Uważaj! Możesz mieć duże problemy! Co się stało? O co chodzi?

Lidl słynie z niskich cen. Tym razem jednak stał się tematem artykułów prasowych z powodu… groźnego mięsa! Sprawa jest poważna!

– W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella z grupy O:9 w 4 z 5 próbek produktu mięso mielone z fileta kurczaka. Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – podano.

Chodzi o mięso mielone z fileta kurczaka 400G o numerze partii 2261003858 i terminie przydatności do spożycia: 04.03.2021. Producentem jest Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno. Mięso można było kupić w sklepach Lidl.

Zobacz także: Agnieszka Włodarczyk podjęła WAŻNĄ decyzję! TO prawdziwa rewolucja!

Fot. GIS

Animex Kutno sp. z o. o. Odział K2 w Kutnie rozpoczął proces wycofania tego produktu z rynku. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie przeprowadził już kontrolę zakładu. Zaplanowano też urzędowe pobranie próbek do badań.

– Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania kwestionowanych partii z obrotu – podkreślono.

Nie jedzmy tego produktu, zwłaszcza bez obróbki termicznej! Jeśli już zjedliśmy to mięso i mamy objawy chorobowe, skontaktujmy się z lekarzem!

Zobacz także: NIEPOKOJĄCE informacje o Małgorzacie Kożuchowskiej! Jest aż tak źle?!

Fot. Pixabay

Źródło: GISKomentarze