Lubisz piwo? Poznaj jego pozytywne właściwości! TYCH FAKTÓW NIE ZNAŁEŚ!

Większość z nas lubi wypić piwo po ciężkim dniu pracy lub na imprezie? zastanowiliście się nad tym, jakie ono ma właściwości? NIE UWIERZYSZ, ALE POMAGA NA… 

Piwo jest najczęściej spożywanym trunkiem na całym świecie. W naszym kraju wypija się średnio 97 litrów na osobę, co daje zaskakujący wynik w skali całej Europy. Dodatkowo nasz kraj jest w czołówce europejskich producentów napoju chmielowego. Odkryto, że można połączyć przyjemne z pożytecznym – piwo ma wiele właściwości leczniczych, które pozytywnie wpływają na nasz organizm i samopoczucie.

W umiarkowanych ilościach piwo pomaga zredukować stres, zmniejszyć poziom cukru w organizmie, a także ma właściwości antynowotworowe i zapobiega powstawaniu demencji. To nie wszystko…

Piwo jest pełne odżywczych minerałów. W bogactwie tego trunku zawarte są m. in. białka, które są nieodłącznym elementem budulcowym tkanek. Warto zwrócić uwagę na zawarte w piwie witaminy z grupy B, które przyczyniają się do powstawania energii w naszym organizmie. Wartościowych składników jest więcej w piwie niż nawet w winie! Te składniki są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Chmiel, który jest głównym składnikiem każdego piwa również w dużej mierze przyczynia się do pozytywnych właściwości piwa. Zawarte w nim flawonoidy mają działanie antyzapalne, a przede wszystkim antynowotworowe. Dodatkowo oczyszczają nasz organizm z toksyn.

Źródło: wiedzoholik.pl

Zobacz także: Widzisz czasem „małe robaczki” przed oczyma? WIEMY DLACZEGO TO SIĘ DZIEJE!Komentarze