Ten mebel z IKEI zabił trójkę dzieci – nadal jest dostępny w POLSCE

Ten mebel z IKEI zabił trójkę dzieci – nadal jest dostępny w POLSCE

Znana na całym świecie Ikea wypuściła na rynek komody, które doprowadziły do śmierci trójki dzieci – wycofane w USA meble są nadal dostępne w Polsce.

 

Śmierć aż trójki dzieci i wysokie odszkodowania nie zniechęciły międzynarodowego koncernu Ikea do całkowitego wycofania mebli.  Mowa tutaj popularnej komodzie Malm. Niestabilność mebli doprowadziła do śmierci dzieci, które chcąc otworzyć jedną z górnych szuflad, zostały przygniecione przez mebel. 

 

Koncern wypłacił wysokie odszkodowania rodzicom zmarłych dzieci. W trosce o innych konsumentów, którzy zdecydowali się na ten mebel, Ikea wysyłała nową instrukcję montażu wraz z potrzebnymi elementami, które pozwoliły montaż szafek do ściany. Sprawa trafiła do sądu, a rodziny zmarłych tragicznie dzieci, uzyskały 50 milionów dolarów odszkodowania. Ikea zgodziła się też zwiększyć fundusze na kampanie informujące o zagrożeniach związanych z meblami, jednak z czasem komoda Malm została wycofana ze sprzedaży na terenie Stanów.

 

W Europie, w tym w Polsce, meble typu MALM nadal są  dostępne w sprzedaży. Informowani o odpowiednim mocowaniu komód do ścian konsumenci często nie mają świadomości do jak wielkiej tragedii mogą doprowadzić te właśnie meble.

źródło: dailymail

fot.: pixabay / youtube

kgKomentarze