Mężczyzna oblany żrącą substancją nie był przypadkową ofiarą…

W poniedziałek w godzinach porannych nieznany sprawca zaatakował przechodnia żrącą substancją. Napad miał miejsce na ul. Obrońców Stalingradu w centrum Szczecina.

Ofiara jest w stanie ciężkim – poinformował PAP rzecznik szpitala w Gryficach. Policja poszukuje sprawcy ataku.

„Mężczyzna jest w stanie ciężkim i obecnie przebywa w śpiączce farmakologicznej(…) W przypadku tego pacjenta mamy do czynienia z oparzeniem chemicznym drugiego i trzeciego stopnia. Dziś zostanie podjęta decyzja co do dalszego planu jego leczenia”.

Zachodniopomorska policja prowadzi śledztwo w sprawie uszkodzenia ciała mężczyzny. Funkcjonariusze analizują nagranie wideo z okolic miejsca zdarzenia, poszukiwani są także świadkowie napadu. Do badań laboratoryjnych przekazano odzież ze śladami substancji, którą mężczyzna został oblany.

Poszkodowany podczas wstępnego przesłuchania twierdził, że nie widział, kto go zaatakował. Miał również zeznać, że nie ma wrogów, którzy mogliby stać za tym atakiem.

Jak informuje RMF mężczyna nie jest przypadkową ofiarą napadu. Ma to być 38-letni Mirosław B. ps. Dziobak, karany za handel narkotykami, rozboje i wymuszenia haraczy. Policja nie komentuje tych doniesień.

PAPKomentarze