Minister Ziobro: Czas zielonej wyspy dla złodziei, oszustów i korupcji minął!

— Państwo nie może być słabe wobec silnych, a silne wobec słabych, tak jak to obserwowaliśmy w czasach, kiedy rządził Donald Tusk. Dziś to zmieniamy – powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości na wspólnej konferencji z premier Beatą Szydło i ministrem finansów Pawłem Szałamachą.

Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości, w kancelarii Prezesa Rady Ministrów przedstawiono rozwiązania, które pozwolą na skuteczną walkę z oszustwami podatkowymi.

— Polacy oczekują, że państwo będzie chroniło tych, którzy uczciwie płacą podatki. Jednocześnie oczekują, że ci, którzy tego nie przestrzegają, będą ukarani – zaznaczyła szefowa rządu.

Minister Ziobro przywołał dane NIK, wskazujące, że budżet państwa stracił w zeszłym roku ponad 80 miliardów złotych w wyniku działania oszustów podatkowych.

— To gigantyczne kwoty, które przekraczają wyobraźnię zwykłego śmiertelnika – podkreślił minister.

Jak stwierdził minister Ziobro, nic tak nie rozzuchwala przestępców, jak bezkarność, a w ostatnich latach, za rządów PO-PSL, spośród wyroków wobec 253 sprawców wielkich afer z wyłudzeniem podatku VAT, tylko w 31 przypadkach były to kary bezwzględnego pozbawienia wolności, w dodatku niskie.

– Chcemy to zmienić, przywrócić normalność – podkreślił Zbigniew Ziobro, dodając, że minął czas „zielonej wyspy” dla złodziei, oszustów i korupcji.

W końcu jakieś dobre zmiany nadejdą? Żeby nie przedobrzyli.

Natalia W.

Komentarze