Monika Miller przyznała się do choroby psychicznej! „Wiem, jak to jest codziennie brać garść tabletek”

Monika Miller ma obecnie 28 lat i na swoim koncie udział w „Tańcu z Gwiazdami”. Jest także aktorką grającą w serialu „Gliniarze” i pracuje jako modelka alternatywna.

Niestety wnuczka Leszka Millera od lat boryka się z problemami zdrowotnymi. W 2021 roku zdiagnozowano u niej fibromialgię i z tego też powodu zaczęła łysieć. Zdecydowała się więc na przeszczep włosów.

Wiele razy Monika Miller pisała również o swoich stanach depresyjnych. Dziś przyznała, że cierpi na chorobę psychiczną.

 

https://www.instagram.com/monika.milller/?hl=pl

 

Celebrytka opublikowała swoje dwa zdjęcia. Na tym, gdzie jest uśmiechnięta, napisała: Co widzicie online: samo szczęście. A na drugim, gdzie jest zapłakana: Czego nie widzicie online: trudne chwile.

 

Monika Miller choroba

 

Dalej wyznała, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową!

 

Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni. Życie z dwubiegunówką nie jest łatwe, ale trzeba sobie jakoś radzić, innego wyjścia nie ma. Wiem, jak to jest codziennie wymuszać uśmiech i wprost błyszczeć pozytywną energią. Wiem jak to jest nie móc wstać z łóżka i nie czuć żadnego sensu życia. Wiem, jak to jest codziennie brać garść tabletek aby przeżyć kolejny dzień. Itak dzień za dniem mijają tygodnie, miesiące, lata…

– napisała.

 

Przyczyny choroby dwubiegunowej nie są dokładnie znane. Wiadomo jedynie, że mogą na nią wpływać kwestie takie jak nadużywanie alkoholu lub innych używek, długotrwały stres, utrata kogoś bliskiego, rozbicie rodziny, życie w napięciu czy praca pod presją.

 

Krew wampira. TO kupisz w znanej sieci!

 

Nawiązując do tej kwestii, wnuczka Premiera pyta:

 

Często zastanawiamy się, czemu właśnie my? Nie ma na to odpowiedzi…

 

Życzę wam mnóstwo zdrowia i energii aby jakoś radzić sobie ze swoimi problemami natury psychicznej. Przyda się nam wsparcie i pamiętajcie, o tym że warto prosić czasem o pomoc. Nie bójcie się tego, co powiedzą o was inni. Pieprzyć opinie innych. Życie jest tu i teraz i przede wszystkim tylko jedno. Nie ma co ukrywać się przed całym światem i samotnie nosić tą ciężką zbroje w milczeniu. Jesteśmy w tym wszystkim razem i razem możemy walczyć.

 

Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD) – co to?

 

Choroba afektywna dwubiegunowa to nawracające stany depresyjne i zespoły maniakalne. Te drugie często są bardzo niebezpieczne, gdyż osoba chora sama sobie zagraża. Z tego też powodu konieczna bywa hospitalizacja.

Leczenie dwubiegunówki polega obecnie przede wszystkim na farmakoterapii, leczeniu szpitalnym oraz terapii rodzin, dzięki której będą oni mogli zrozumieć osobę chorą.

 

Żona Dawida Kubackiego z poruszającym nagraniem. Tak wygląda życie z rozrusznikiem!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MONAMI Monika Miller (@monika.milller)

Komentarze