Nadchodzi Dudowe! 4200 zł na rękę! Będzie DODRUK pieniędzy?

Dudowe coraz bliżej. Eksperci mają wiele wątpliwości.


Prezydencki projekt ustawy o dodatku solidarnościowym i wyższym zasiłku dla bezrobotnych jest błyskawicznie procedowany. Senat nie miał większych zastrzeżeń do projektu. W piątek 19 czerwca projekt ma wrócić do Sejmu i zostać poddany ostatniemu głosowaniu.

Prezydencki projekt ustawy o dodatku solidarnościowym podwyższa także świadczenie dla bezrobotnych. Już w piątek może on powrócić do Sejmu. Jego odesłanie do niższej izby parlamentu to drobne, legislacyjne poprawki, które zgłosiła Komisja Rodziny.

 

-Powodem odesłania go do niższej izby Parlamentu nie są jednak żadne istotne zmiany, ale legislacyjne poprawki, zgłoszone na Komisji Rodziny przez biuro prawne Senatu – powiedział sprawozdawca ustawy senator Jan Libicki (PSL).

Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu. Miało być 1300 zł, a jest 1400 zł. Prezydent wywiązał się z części umowy z nami. Wkrótce nastąpią kolejne zmiany, które są zawarte w porozumieniu – mówi Marek Lewandowski, rzecznik prasowy NSZZ „Solidarność”.

Przeciwni „Dudowemu” są przedsiębiorcy. Według Business Centre Club sam wzrost zasiłków dla bezrobotnych do kwoty 1200 zł brutto (na trzy miesiące, a kolejno przez następne trzy miesiące do 942,30 zł) oraz wdrożenie trzymiesięcznego świadczenia solidarnościowego wynoszącego aż 1400 zł netto – To jeden z najgorszych pomysłów.

 

Przedsiębiorcy od trzech miesięcy nie odprowadzają należnych składek społecznych do ZUS, o 30 – 40 proc. spadły obroty firm, zatem i podatki. – Pytanie, skąd rząd weźmie pieniądze na te świadczenia? Będzie dodruk? Wtedy wzrośnie nam inflacja. Zrobi się bardzo groźnie, bo mamy recesję – mówi ekspert BCC Katarzyna Lorenc,

 Komentarze