Najniższe ceny PALIWA od wielu lat! Będzie jeszcze taniej?

Najniższe ceny PALIWA od wielu lat! Będzie jeszcze taniej?

Mamy obecnie niezwykłe czasy, w których dzieją się rzeczy, wydawałoby się wcześniej, niemożliwe. Dla wielu niewyobrażalny był spadek cen paliw do takiego stopnia – a jednak!

W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy duży spadek cen paliwa w stosunku do zwyczajowych cen z ostatnich lat. Byliśmy przyzwyczajeni, że częściej paliwo drożeje niż tanieje, a jeśli już to o kilka-kilkanaście groszy. Tymczasem w obecnej sytuacji cena paliwa spadła o ok. kilkadziesiąt groszy.

 

CZYTAJ TAKŻE: Jamnik zwichnął sobie OGON od machania z radości! Cieszył się, że jego pani zrobiła TO

 

Benzyna bezołowiowa (Pb 95) kosztuje średnio mniej o 22 grosze, a olej napędowy nawet o 25 groszy na litrze. Cena autogazu natomiast spadła aż do 2 zł/l. Analitycy e-petrol.pl doszli do wniosków, że od 2006 roku – czyli od kiedy zaczęto notować ceny detaliczne – nie pojawiły się tak niskie ceny…ale to nie wszystko!

 

Wcześniej średnia cena paliwa Pb 95 wynosiła 4,33zł na litr, a teraz średnie ceny są prognozowane na 3,93 zł za litr.

 

CZYTAJ TAKŻE: Królikowscy ostatecznie POŻEGNALI zmarłego! To co zrobili, zaskoczyło wszystkich

 

Specjaliści doradzają, aby na razie powstrzymać się od tankowania samochodów i poczekać, ponieważ Saudyjczycy mają plan. Mianowicie niedługo skończy się miejsce w magazynach na całym świecie i wtedy Saudyjczycy w masowych ilościach podzielą się swoim surowcem.

 

Źródło: wp.pl / foto Pixabay.comKomentarze