Najpopularniejsza WEGE ŚCIEMA, W KTÓRĄ WIERZYMY! Olej kokosowy to…

Najpopularniejsza WEGE ŚCIEMA, W KTÓRĄ WIERZYMY! Dziś bliżej przyjrzymy się „zdrowemu zamiennikowi”, sztandarowemu produktowi „żywności eko”. Okazuje się, że olej kokosowy wcale nie jest taki zdrowy, jak dotychczas sądziliśmy.

Najpopularniejsza WEGE ŚCIEMA, W KTÓRĄ WIERZYMY!

 

Koncerny kosmetyczne próbują od lat przekonywać nas, że olej kokosowy to największe dobrodziejstwo XXI wieku. Z pewnością niejednokrotnie słyszeliście o dobroczynnych właściwościach oleju kokosowego. Nie raz mogliście przeczytać, że wzmacnia on włosy, jest znacznie mniej kaloryczny od zwykłego oleju czy oliwy, poprawia działanie tarczycy, a nawet zapobiega chorobie Alzheimera. Ale to nie wszystko…

Sprawdź również: TE codzienne rzeczy szkodzą twojemu zdrowiu PSYCHICZNEMU!

 

Warto mieć na uwadze, że spożywany w nadmiarze może wywołać biegunkę i zaburzenia metaboliczne.

Białe oleiste złoto zwalcza dobre bakterie w naszym organizmie, przez co zaburza naturalną florę jelitową.

Amerykańska organizacja kardiologów (American Heart Association) udowodniła, że jest on tak samo niezdrowy, co tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Może być przyczyną miażdżycy, chorób serca, czy nawet udaru!

Profesor Karin Michels z Uniwersytetu Harvarda w swoim filmiku postanowiła przestrzec konsumentów przed zakupem oleju kokosowego. Jej zdaniem produkt ten jest „czystą trucizną” i „jednym z najgorszych produktów, jakie można spożywać”.

Profesor Michels uznaje, że popularny olej kokosowy może być gorszy od smalcu, ponieważ w swoim składzie ma praktycznie same nasycone kwasy tłuszczowe, powodujące u ludzi zatykanie tętnic wieńcowych.

Specjaliście zalecają spożywanie innych, zdrowych produktów, które są alternatywą dla wege ściemy – oleju kokosowego. Warto sięgnąć po oliwę z oliwę lub olej rzepakowy, ze względu na dużą zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Źródło: Youtube, businessinsider

Zobacz też: WIBRATOR Z PROCHAMI UKOCHANEGO? Niecodzienny pomysł…

Zdjęcie: InstagramKomentarze