PiS szykuje ustawę ws. ZAGRANICZNYCH MEDIÓW W POLSCE, a Polacy nie kryją NIEZADOWOLENIA!

Jesienią Prawo i Sprawiedliwość przedstawi w Sejmie gotowy projekt ustawy dotyczący dekoncentracji w mediach. PiS podobnie, jak Francja chce ograniczyć udziały zagranicznych właścicieli w polskich mediach.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada, że tuż po wakacjach do Sejmu trafi projekt ustawy w sprawie dekoncentracji mediów. Zgodnie z projektem zagraniczny kapitał w polskich mediach będzie mógł wynosić maksymalnie 15%., pomimo, że jeszcze niedawno rozmawiano o progu 25%. We wcześniejszych rozmowach pojawiła się również kwestia dotycząca koncentracji krzyżowej, czyli braku możliwości jednoczesnego posiadania różnych typów mediów, np. prasy i telewizji.

 

Obecnie do zagranicznych mediów w Polsce należą między innymi: TVN, TTV, TVN7, Radio RMF, Radio Zet, Grupa Polska Press, Interia, Onet, Fakt, Przegląd Sportowy, Puls Biznesu, Newsweek.

 

A co na ten temat sądzą Polacy? Wyniki badań Maison&Partners pokazują, że tylko 28% badanych popiera te pomysły, przeciwko jest 40% badanych, reszta nie ma zdania w tej sprawie. 

 

źródło: wirtualnemedia

kgKomentarze