Natalia Kukulska odcina się od kościoła!? „te wszystkie sprawy odwróciły mój świat do góry nogami.”

W ostatnich dniach głośno jest o Janie Pawle II który – jak podano w reportażu TVN – miał tuszować sprawy pedofilii w Kościele Katolickim. Natalia Kukulska w najnowszym wywiadzie skomentowała te doniesienia.

W 2020 roku Natalia Kukulska nagrała piosenkę „Z głębi serc” (nagranie poniżej). Utwór był dedykowany Janowi Pawłowi II w 80. rocznicę jego urodzin.

 

„Z głębi serc
Dzień wielki dzień
Ojcze Święty Twych urodzin dzień
Jak wyśpiewać naszą wdzięczność w takim dniu
Twoja dobroć zmywa z nas
Ślady zła
Śpiewajmy sto lat z głębi serc
Miłością toast tu wznosi się
Niech dziś z Wadowic płynie pieśń
Nasz Ojcze Święty kochamy Cię”*

– śpiewała wówczas piosenkarka.

 

Czy i teraz Kukulska by wykonała tę piosenkę?

 

https://www.instagram.com/natalia.kukulska/

 

Zapytał ją o to Paweł Piotrowicz, który przeprowadzał z gwiazdą wywiad dla Onetu. Odpowiedź Kukulskiej jest bardzo wyważona. Na początku stwierdziła, że generalnie tego typu hymny pochwalne, obecnie nie leżą w jej stylistyce. Odniosła się też do sprawy Jana Pawła II i stwierdziła, że to temat, nad którym warto się pochylić:

 

Zacznę od tego, że na pewno jubileuszowe songi dziękczynne nie siedzą już od lat w mojej estetyce, ale gdy śpiewałam wtedy, czułam prawdziwe wzruszenie. Utwór z serii, jak to mój tata nazywał, „kobiety płaczą, dzieci mdleją”. Albo odwrotnie [śmiech]. Ale wiem, dlaczego o to pytasz. Będący teraz na pierwszych stronach gazet temat związany z przeszłością Jana Pawła II na pewno wymaga głębszego pochylenia się nad nim i jest sensacyjny**

 

Dalej przeszła do swoich własnych doświadczeń:

 

Wiesz, w ogóle te wszystkie sprawy związane z Kościołem odwróciły też i mój świat do góry nogami. Bardzo wiele rzeczy musiałam zweryfikować i sama byłam poddana bardzo brutalnej ocenie ludzi, którzy mienią się być katolikami, a więc kimś, dla kogo dobro drugiego człowieka powinno stać na pierwszym miejscu. Znamy tyle przykładów, kiedy jest inaczej…

 

Natalia Kukulska odcina się od kościoła?

 

Piosenkarka stwierdziła, że musiała zweryfikować wiele spraw związanych z kościołem:

 

Jednym z filarów, na którym budowałam swoje życie, była wiara. Nie mówię, że ją straciłam, chociaż pojawiło się dużo artykułów to obwieszczających autorstwa tych, którzy wiedzą lepiej. Na pewno jednak moja świadomość jest w innym miejscu niż kiedyś.

 

Zapytana wprost czy czuje się częścią Kościoła Katolickiego odparła:

 

Wolę, żeby po naszym wywiadzie wybrzmiały inne rzeczy, nawet jeśli poruszamy wiele ważnych kwestii. Chyba rezerwuję odpowiedź dla swojej sfery prywatnej.

 

I za taką też odpowiedź szanujemy panią Natalię Kukulską. W końcu są to jej prywatne sprawy, którymi nie musi się dzielić z całym światem.

 

 

*cyt. https://www.nataliakukulska.pl/bio/32-single/sub-single/242-z-glebi-serc

** cytaty: kultura.onet.pl

Komentarze