Netflix wprowadza nową funkcję! Użytkownicy będą wniebowzięci

Netflix wprowadza nową funkcję! Użytkownicy będą wniebowzięci

Popularna platforma z filmami i serialami Netflix wprowadza zmiany o które ubiegały się miliony użytkowników.

Na Netflixie znajdziemy różnego rodzaju filmy, seriale oraz programy rozrywkowe. Dostęp do platformy mają użytkownicy niemal na całym świecie, dzięki czemu na Netflixie pojawiają się również zagraniczne produkcje. Wiele użytkowników skarżyło się od dłuższego czasu na jedną uciążliwą funkcję serwisu, mianowicie automatyczne odtwarzanie zwiastunów seriali i filmów podczas przeglądania strony głównej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lidl znowu podnosi pensje! Kwota na starcie jest ZAWROTNA!

 

Szukanie nowego filmu czy serialu do tej pory wiązało się z głośnymi dźwiękami, a często i z psuciem frajdy z oglądania danej produkcji ponieważ wiele użytkowników było także zdania, że w zwiastunie pokazano zbyt dużo. Twórcy platformy posłuchali opinii swoich odbiorców i wprowadzili funkcję, dzięki której będziemy mogli wyłączyć automatycznie odtwarzające się zwiastuny.

 

Po zalogowaniu na Netflixie w przeglądarce internetowej wystarczy przejść do działu „Konto” , a następnie wybrać „Ustawienia odtwarzania” pod rubryką „Mój profil”.

Znajdziemy tam dwie opcje dotyczące automatycznego odtwarzania:

  • Automatycznie odtwarzaj kolejny odcinek na wszystkich urządzeniach.
  • Automatycznie odtwarzaj podglądy podczas wyszukiwania na wszystkich urządzeniach.

 

Wprowadzone zmiany na danym koncie będą obecne na każdym urządzeniu. Funkcja automatycznego odtwarzania zwiastunów zadebiutowała w 2016 roku. Twórcy platformy byli z niej bardzo dumni. Nowy interfejs miał, zdaniem firmy, pomagać w decydowaniu, czy włączyć dany tytuł.

 

– Ponieważ każdego roku udostępniamy ponad 1000 godzin nowych treści, wiemy, że mamy mniej niż 90 sekund, by przyciągnąć czyjąś uwagętłumaczył w 2016 roku Stephen Garcia, dyrektor Netfliksa ds. produktu

Stephen Garcia nazwał wtedy funkcję tę „przyjazną użytkownikowi”. Netflix zaznaczył, że nowe ustawienia mogą działać z opóźnieniem.

fot. pixabayKomentarze