Niemiecka Antifa w Polsce? Służby specjalne badają sprawę

Od blisko tygodnia na terenie Polski trwają liczne protesty w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Od niedawna pojawiają się informacje, iż do naszego kraju przyjechać mają z tej okazji lewicowe bojówki z Niemiec.

 

Według informacji portalu „Nasz Dziennik” Polska była już wielokrotnie atakowana przez różnego rodzaju lewicowe bojówki z Europy Zachodniej. W najbliższym czasie ma podobno dojść do analogicznych sytuacji przy okazji protestów związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

 

„Wiemy o tym, że na terenie Polski jest już Antifa niemiecka. To są przestępcy i bandyci, posługujący się nielegalnymi narzędziami do ataków na swoich oponentów czy przeciwników ideowych i politycznych” – powiedział dla portalu „Nasz Dziennik” Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

 

Zaznaczył on również, że na razie nie jest w stanie powiedzieć ilu bojówkarzy przyjechało do Polski. Dodał jednak, iż w walce stosują oni: cegłówki, kostkę brukową, drzewce do flag, kije oraz noże.

 

Według rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna „służby specjalne badają każdą medialną informację w tej sprawie i realną możliwość przygotowań ekstremistów z Europy Zachodniej do przyjazdu do naszego kraju”.

 

„Gdy tylko ktoś z tych grup będzie próbował dostać się do naszego kraju lub gdyby już tu był, to podejmiemy stanowcze kroki, aby tego typu niebezpieczeństwa eliminować. Wiemy, że ewentualny udział ekstremistycznych grup w protestach w Polsce może tylko pogorszyć i tak napiętą sytuację. Dlatego apelujemy o rozwagę i wygaszanie emocji” – dodał Stanisław Żaryn.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

Foto: You Tube/ Sky News Australia (zrzut ekranu)Komentarze