Niesamowite ODKRYCIE polskich inżynierów! Wynaleźli specjalny RESPIRATOR!

Polscy inżynierowie zabłysnęli na arenie międzynarodowej. Znaleźli sposób na stworzenie taniego i skutecznego respiratora.

W obecnych czasach, gdy ciągle wzrasta liczba zakażeń koronawirusem, każda pomoc jest nieodzowna. Najbardziej potrzebne są jednak sprzęty medyczne, m.in. maski, rękawiczki, środki odkażające, testy, a także respiratory. Być może polscy inżynierowie rozwiązali ostatni problem.

 

CZYTAJ TAKŻE: Rząd wprowadza kolejne OGRANICZENIA! Zakaz WYCHODZENIA z domu?

 

Wczoraj polscy inżynierowie ujawnili, że opracowali prototyp respiratora ostatniej szansy wykonanego z części wydrukowanych na drukarce 3D. Respirator VentilAid ma wiele zalet, ale przede wszystkim koszt jego produkcji jest bardzo tani – wynosi jedynie ok. 200 zł. Poza tym będzie mógł być produkowany na całym świecie.

 

Naukowcy opublikowali w internecie dokumentację, która ma być na dniach przetłumaczona na język angielski. Zachęcają także specjalistów do zapoznania się z odkryciem i przeprowadzenia testów klinicznych w celu rozpowszechnienia produktu.

 

Wierzymy, że pandemia COVID-19 dobiegnie końca z minimalną szkodą dla ludzkości dzięki odpowiedniemu używaniu technologii i solidarności w dzieleniu się wiedzą

 

-napisali pod filmem na Youtubie.

 


CZYTAJ TAKŻE: Paweł Królikowski chciał popełnić SAMOBÓJSTWO?! Znamy szczegóły jego zwierzeń

 

Źródło: wprawo.pl / foto zrzut ekranu Youtube.com Urbicum 3d Printing

Komentarze